Ulica Powstańców Śląskich otwarta dla ruchu drogowego. Dwa ronda skończone

Po miesiącach działań remontowych Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach udostępnił ulicę Powstańców Śląskich. Rondo przy ul. Opolskiej zostało otwarte.

Koniec zatorów w Śródmieściu?

Kierowcy nie muszą już denerwować się uciążliwym objazdem w centrum. Dziś w nocy otwarto nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Powstańców Śląskich, a tym samym umożliwiono wszystkim przejazd odcinkiem do dworca autobusowego. Do tej pory mogły się po nim przemieszczać tylko pojazdy transportu publicznego.

- Prace wykończeniowe na poboczach i chodnikach potrwają jeszcze około dwóch tygodni, ale nie mają wpływu na ruch samochodowy - tłumaczą urzędnicy.

Uwaga na zmienione przystanki

Chociaż autobusy poruszają się znów starą trasą, zmieniono lokalizację przystanku Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich. Teraz znajduje się on przy skrzyżowaniu z ulicami Mickiewicza i Sienną.

Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich. Przystanek wrócił, ale nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni

Od dziś, 1 czerwca, zmieni się nieco rozkład jazy popularnej linii 129. Jak informuje ZTM, zwiększona zostanie częstotliwość obsługi przystanku Krupski Młyn Urząd Gminy. Uruchomione zostaną kursy:

  • z Tarnowskich Gór w dni robocze o 7:42 i o 9:00
  • z Krupskiego Młyna o 8:52 i 11:06
  • w soboty z Tarnowskich Gór o 6:07 i o 7:20
  • w soboty z Krupskiego Młyna o 7:01 i o 8:14

Jednocześnie zmniejszy się częstotliwość obsługi przystanku Krupski Młyn Nitroerg poza szczytem przewozowym.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon