Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje początek wakacji. To było szalone zakończenie roku

Klimat rockowy, afrykański, barokowy i hiszpański w jeden wieczór? Dla zespołu naszych seniorów to żaden problem! Zobaczcie, z jakim rozmachem tarnogórscy seniorzy rozpoczęli letnią przerwę.

"a-gie" na scenie od 5 lat

Wczoraj, 19 czerwca, Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku oficjalnie zakończył kolejny rok akademicki. W Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta, choć niestandardowa, gala rozpoczynająca wakacje.

- Dziękuję społeczności Uniwersytetu Trzeciego Wieku za jego niezwykłą aktywność. Już 16 lat zaznaczacie Państwo swoją obecność w naszym mieście. UTW to nie tylko edukacja. To również aktywizacja osób starszych i udział w ważnych projektach o zasięgu nie tylko miejskim - stwierdził zastępca burmistrza Bartosz Skawiński.

Zakończenie roku zbiegło się z jubileuszem zespołu muzycznego, w skład którego wchodzą słuchacze UTW. Grupa "a-gie" świętuje pięć lat swojej działalności. W czerwcowy wieczór zaprezentowała się z hiszpańskim, barokowym, afrykańskim i rockowym repertuarem. Goście mogli posłuchać także "Małych Kamilianów". To grupa z Osady Jana, która od tego roku szkolnego funkcjonuje przy Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestrze Dętej. Młodzi muzycy wykonali utwory znane z produkcji filmowych.

Rok akademicki 2022/2023 można uznać za zamknięty. Jednak od października zajęcia ruszają znowu. Jakie plany na ten czas mają seniorzy?

- Był to już 16. rok Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wiele się działo, wszystko wróciło do normy po pandemii. Pozyskaliśmy bardzo dużo dotacji na naszą działalność, ruszyliśmy z wycieczkami, realizujemy bardzo wiele projektów. Przed nami nowe cele i wyzwania. Chcemy dalej dbać o sprawność umysłową i fizyczną naszych seniorów. Co w przyszłym roku? Wysłuchamy naszych studentów i przygotujemy atrakcją ofertę na kolejny rok - podkreślała prezes Stowarzyszenia Magdalena Latacz.
Erasmus Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Co to była za przygoda! Tarnogórscy seniorzy powrócili z dalekiej Grecji

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Seniorzy z Tarnowskich Gór na Erasmusie

Tarnogórscy seniorzy rozpoczęli przygodę z Erasmusem

Jubileusz grupy Się Chce

Od dziesięciu lat na scenie i ciągle im "Się Chce"

Tarnogórzanie tworzą świece dla Ukrainy

Seniorzy i uczniowie tworzyli świece okopowe dla Ukrainy

Ambasadorzy Srebrnego Pokolenia 2022

Magdalena Latacz Ambasadorką Srebrnego Pokolenia 2022

Rozpoczęcie nowego roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Tarnogórscy seniorzy wyjadą do Grecji na Erasmusa!

Kulturalne Centrum Zabaw w Tarnowskich Górach

Tarnogórscy seniorzy dla najmłodszych z Ukrainy

Tarnowskie Góry lekcje polskiego dla Ukraińców

Tarnowskie Góry. Bezpłatne lekcje polskiego dla Ukraińców