Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje początek wakacji. To było szalone zakończenie roku

Klimat rockowy, afrykański, barokowy i hiszpański w jeden wieczór? Dla zespołu naszych seniorów to żaden problem! Zobaczcie, z jakim rozmachem tarnogórscy seniorzy rozpoczęli letnią przerwę.

"a-gie" na scenie od 5 lat

Wczoraj, 19 czerwca, Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku oficjalnie zakończył kolejny rok akademicki. W Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta, choć niestandardowa, gala rozpoczynająca wakacje.

- Dziękuję społeczności Uniwersytetu Trzeciego Wieku za jego niezwykłą aktywność. Już 16 lat zaznaczacie Państwo swoją obecność w naszym mieście. UTW to nie tylko edukacja. To również aktywizacja osób starszych i udział w ważnych projektach o zasięgu nie tylko miejskim - stwierdził zastępca burmistrza Bartosz Skawiński.

Zakończenie roku zbiegło się z jubileuszem zespołu muzycznego, w skład którego wchodzą słuchacze UTW. Grupa "a-gie" świętuje pięć lat swojej działalności. W czerwcowy wieczór zaprezentowała się z hiszpańskim, barokowym, afrykańskim i rockowym repertuarem. Goście mogli posłuchać także "Małych Kamilianów". To grupa z Osady Jana, która od tego roku szkolnego funkcjonuje przy Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestrze Dętej. Młodzi muzycy wykonali utwory znane z produkcji filmowych.

Rok akademicki 2022/2023 można uznać za zamknięty. Jednak od października zajęcia ruszają znowu. Jakie plany na ten czas mają seniorzy?

- Był to już 16. rok Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wiele się działo, wszystko wróciło do normy po pandemii. Pozyskaliśmy bardzo dużo dotacji na naszą działalność, ruszyliśmy z wycieczkami, realizujemy bardzo wiele projektów. Przed nami nowe cele i wyzwania. Chcemy dalej dbać o sprawność umysłową i fizyczną naszych seniorów. Co w przyszłym roku? Wysłuchamy naszych studentów i przygotujemy atrakcją ofertę na kolejny rok - podkreślała prezes Stowarzyszenia Magdalena Latacz.
Erasmus Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Co to była za przygoda! Tarnogórscy seniorzy powrócili z dalekiej Grecji

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon