Urząd Miasta przyznał dotację dla żłobków niepublicznych. Które placówki z niej skorzystają?

Dwa żłobki i jeden klub dziecięcy zgłosiły się do konkursu ofert na realizację zadania publicznego w dziedzinie organizacji opieki nad dziećmi sprawowanej w formie żłobka lub klubu dziecięcego w roku 2022.

Tarnowskie Góry żłobki 2022

Dofinansowanie dla żłobków w Tarnowskich Górach

Znamy już wyniki konkursu ogłoszonego przez władze miejskie. Z dopłat będą mogli skorzystać rodzice 84 dzieci. Łącznie 161 tysięcy złotych trafi do trzech tarnogórskich placówek.

- Na realizację zadania publicznego w dziedzinie organizacji opieki nad dziećmi sprawowanej w formie żłobka lub klubu dziecięcego w roku 2022 przewidziano 300 tys. zł , ale do konkursu złożyły wnioski jedynie – choć działa ich w mieście znacznie więcej – trzy placówki. Wszystkie otrzymają wsparcie w kwocie, o którą wnioskowały - tłumaczą urzędnicy.

Żłobki niepubliczne mogły się starać o dotację w wysokości do 200 złotych miesięcznie na dziecko, natomiast kluby dziecięce - 150 złotych. Finalnie wszystkie placówki, które złożyły wniosek, otrzymały maksymalną możliwą kwotę. Do konkursu zgłosiły się:

  • Przedszkole i Żłobek EGO - 25 dzieci
  • Studio Art. Music - 46 dzieci
  • Klub Malucha - 13 dzieci

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Nasz Samorząd złożył w tej sprawie pismo do Rady Miejskiej. Członkowie stowarzyszenia wnioskowali o przyznanie dofinansowania prywatnych miejsc w żłobkach.

- Wzorowaliśmy się na sąsiednich Gliwicach, gdzie co roku organizowany jest konkurs na dofinansowanie dla prywatnych przedszkoli na łączną kwotę 2,5 mln zł. Kto złoży lepszą ofertę, ten dostaje wyższe dofinansowanie. Warunkiem koniecznym jest fakt, aby przekazana przez miasto kwota bezpośrednio przełożyła się na obniżenie czesnego przez żłobek - opowiadają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Więcej informacji o akcji w artykule: "Nasz Samorząd zabiega o dofinansowanie dla rodziców, których dzieci korzystają ze żłobków".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon