Uwaga kierowcy. Od poniedziałku ruszają roboty w Rybnej

Urząd Miasta informuje o rozpoczęciu nowej inwestycji. 23 stycznia ruszają prace w okolicy ulicy Tołstoja. Oznacza to także zmianę organizacji ruchu.

Caution g4463fbfd4 1280

Budowa kanalizacji deszczowej w Rybnej

Od najbliższego poniedziałku czekają nas zmiany w rejonie ulic Tołstoja i Starowapiennej. Rozpoczyna się tam budowa retencyjnego zbiornika wód deszczowych.

- Będzie on regulował przepływ wody oraz separację zanieczyszczeń przed dalszym odprowadzeniem wód do istniejącego rowu melioracyjnego. Woda z rowu z kolei trafi do Stoły - podają urzędnicy.

Prace oznaczają także zmianę organizacji ruchu drogowego. Po zakończeniu robót na całej szerokości jezdni odtworzony zostanie asfalt. W tym roku kanalizacja powstanie przy części ul. Polarnej (od skrzyżowania z ul. Tołstoja do wysokości budynku nr 45a) oraz części ul. Liściastej. Co więcej, już w lutym rozpocznie się przebudowa kanalizacji ogólnospławnej przy ulicach: Radosnej, Porannej, Odrzańskiej i Strzelców Bytomskich. Prace obejmą: przebudowę przyłączy kanalizacyjnych w pasie drogowym, remont wpustów ulicznych wraz z podłączeniami, odtworzenie nawierzchni na całej szerokości jezdni oraz - w niektórych częściach - chodników i pasów zieleni.

- Kanalizacja deszczowa ma poprawić ochronę wód powierzchniowych i podziemnych, umożliwić spływ wód z opadów oraz roztopów z drogi i poboczy, obniżyć wysoki poziom wód gruntowych - dodają urzędnicy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry nowy park bobrowniki

W Bobrownikach Śląskich może powstać mały park

Tarnowskie Góry panorama

Wieża widokowa na Górze Cipiorg? Radny interpeluje

Urząd Miasta Tarnowskie Góry, godziny otwarcia

Urząd Miejski ogranicza przyjmowanie petentów

Property Forum 2021 Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry w Property Forum Online Regiony 2021

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach

Urząd Miasta otwarty dla mieszkańców

Tarnowskie Góry wiadomości

Podsumowanie tygodnia 13-19.06 w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry - utrudnienia drogowe

Uwaga kierowcy! Znów czeka nas remont