Uwaga mieszkańcy gminy Zbrosławice! Od dziś zmiany w kursowaniu autobusów ZTM

Na jednej z ważniejszych tras w gminie trwa obecnie remont. W związku z tym utrudnienia na odnawianej drodze krajowej nr 94 czekają nie tylko na kierowców, ale także pasażerów transportu publicznego.

ZTM Info
Zbroslawice autobusy rozklad jazdy

DK 94 w Zbrosławicach do remontu

W zeszłym tygodniu wykonawca zadania pod nazwą "Rozbudowa drogi krajowej nr 94 odcinek Pyskowice – granica m. Zabrze" wprowadził tymczasową zmianę w organizacji ruchu. W związku z pracami prowadzonymi przez firmę STRABAG Infrastruktura Południe, zamknięty jest fragment drogi krajowej nr 94. Zmiana dotyczy odcinka od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza w Pyskowicach do ronda łączącego trasę z drogą krajową nr 78 w Wieszowie.

- Objazd dla uczestników ruchu drogowego do Bytomia oraz do Opola został wyznaczony następującymi drogami: DK 78 – A1 – A4 – DK 40 - podali urzędnicy gminni ze Zbrosławic.

Zmiany w ruchu drogowym w gminie Zbrosławice od przyszłego tygodnia. O czym trzeba wiedzieć?

- Jednocześnie przedsiębiorstwo STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (wykonawca robót zadania pn. "Rozbudowa drogi krajowej nr 94 odcinek Pyskowice – granica m. Zabrze") poinformowało, że do odwołania możliwy będzie przejazd przez DK 94 ulicą Gliwicką w Boniowicach (w kierunkach na Ziemięcice i na Kamieniec) - dodają urzędnicy.

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów

Uciążliwości dotkną także pasażerów transportu publicznego. Od dziś, 26 września, pojazdy wykorzystywane przez ZTM zmodyfikują kursy.

- W związku z przebudową Drogi Krajowej nr 94 na odcinku od Boniowic do Pyskowic występować będą niezależne od ZTM utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zachęcamy pasażerów do zapoznania się z opisywanymi zmianami oraz sprawdzania rozkładów jazdy w Internecie przed wyjściem z domu na przystanek - podaje przewoźnik.

Od 26 września wchodzą w życie następujące modyfikacje:

  • trasa linii autobusowych M107 i 20 w kierunku Zbrosławic:

(…) – Karchowice II 02 – Kamieniec 01 – Boniowice Szkoła 01 – (…)

  • trasa linii autobusowych M107 i 20 w kierunku Pyskowic:

(…) – Boniowice Szkoła 01 – Kamieniec 02 - Karchowice II 01 – (…)

Ponadto:

  • wybrane kursy linii 20 kursujące z przystanku Bytom Dworzec zostaną skrócone do przystanku Boniowice Szkoła i skoordynowane z linią M107
  • nastąpi przyspieszenie kursów linii M107 z Pyskowic, jednocześnie skrócona zostanie trasa tej linii do przystanku Pyskowice Plac Wyszyńskiego

Wyłączone z obsługi zostaną przystanki autobusowe:

  • Boniowice Skrzyżowanie 01 i 02
  • Karchowice I 01 i 02

Przystanki autobusowe wyłączone dla linii metropolitalnej M107:

  • Pyskowice Szpitalna 01
  • Pyskowice Szopena 01 i 02
  • Pyskowice Wojska Polskiego 01 i 03
- Zachęcamy do sprawdzania bieżących informacji, które można znaleźć na stronie internetowej ZTM z rozkładami jazdy, w aplikacji M2GO Info oraz w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Pomocą służą również konsultanci obsługujący całodobową, bezpłatną infolinię działającą pod numerem 800 16 30 30 - podaje Zarząd Transportu Metropolitalnego.
Remont drogi swietoszowice

Może Cię zainteresować:

Ulica Mikulczycka w Świętoszowicach do remontu! Umowa z wykonawcą już podpisana

Autor: Urszula Gołkowska

13/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon