Uwaga, uwaga! Wolontariusze poszukiwani. W Radzionkowie rusza Szlachetna Paczka

Przed nami kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych akcji charytatywnych w Polsce. Każdego roku dołączają się do niej mieszkańcy powiatu tarnogórskiego. Jak wesprzeć inicjatywę i zostać wolontariuszem?

Szlachetna Paczka
Szlachetna paczka Radzionków

Szlachetna Paczka w Radzionkowie

O tej akcji słyszał chyba każdy. Co roku osoby chcące zrobić coś dobrego organizują paczki dla potrzebujących. Wspierają ich w tym wolontariusze, którzy są łącznikami między pomagającymi i otrzymującymi pomoc. W zeszłym roku takie wyzwanie podjęło 12 840 ochotników. Udało się przygotować paczki dla 17 010 rodzin. Łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 68 111 965 zł.

Już teraz trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy tej zimy wesprą potrzebujących również w naszej okolicy. W Radzionkowie za pracę Szlachetnej Paczki odpowiada pani Agnieszka Sznober. Kto może się włączyć w tegoroczną edycję przedsięwzięcia?

- Do udziału w wolontariacie zapraszamy każdego, szczególnie mieszkańców Radzionkowa, a także miast ościennych. Najważniejszym jest chęć do działania oraz pozytywne nastawienie. Wolontariusze Szlachetnej Paczki pracują grupowo w duchu mądrej pomocy. Staramy się, aby osoby, które decydujemy się objąć pomocą w ramach projektu, zbudowały w sobie poczucie sprawczości oraz bezpieczeństwa.

Co może zyskać osoba, która zdecyduje się zostać wolontariuszem?

- Udział w Szlachetnej Paczce dla wolontariusza tzn. SuperW jest okazją do rozwoju własnych umiejętności (interpersonalnych, organizacyjnych), a także do poznania wyjątkowej grupy pozytywnych ludzi, którzy czerpią radość z pomocy drugiemu człowiekowi.

Uważam, że tylko wspólnie możemy stworzyć coś dobrego, zintegrować społeczność tego pięknego i rozwijającego się miasta oraz wesprzeć szczytną idee. Do czego serdecznie Państwa zachęcam.

Co należy do zadań wolontariusza?

Jak czytamy w ogłoszeniu, ochotnik:

  • odwiedza potrzebujące rodziny, poznaje ich trudności, potrzeby i marzenia
  • dba o to, aby Darczyńca przygotowujący paczkę dla rodziny miał wszystkie potrzebne informacje
  • angażuje się w życie lokalnej społeczności
  • uczestniczy w Weekendzie Cudów, pomagając Darczyńcy dostarczyć pomoc do rodziny
  • wspiera rodzinę w dalszej drodze do samodzielności
  • jest wsparciem i nadzieją dla najbardziej potrzebujących osób

Jak zostać wolontariuszem?

Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do lokalnej drużyny Szlachetnej Paczki, może wejść na stronę internetową organizacji, a następnie wybrać rejon. Na terenie naszego powiatu grupy organizowane są w Radzionkowie, Tarnowskich Górach i Tworogu. Rekrutacja trwa do 30 października.

Tarnowskie Góry i projekt "Emotkowe Pożeracze Smutków"

Może Cię zainteresować:

Uczniowie "Chemika" uszyli dobro. Ich maskotki trafiły do najmłodszych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

03/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon