W Bobrownikach Śląskich powstanie nowa zielona przestrzeń. Co się tam pojawi?

Nasze miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzięki temu w jednej z dzielnic pojawi się kolejne miejsce rekreacyjne.

Tarnowskie góry bobrowniki śląskie park

Więcej zieleni w Bobrownikach Śląskich

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął pierwszą edycję konkursu "Zielona Przestrzeń".

- Dofinansowane zostały zadania, które wyróżniły się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania terenu oraz zaangażowaniem społeczności lokalnej w opracowanie projektu i w jego realizację - podają organizatorzy akcji.

Na liście laureatów widnieją między innymi Tarnowskie Góry. Miastu udało się zdobyć środki na realizację zadania pod nazwą "Utworzenie terenu zieleni przy ul. Bolesława Chrobrego". Kwota dotacji wynosi 250 000 zł. Dzięki niej w naszym mieście powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna. Będzie ją można znaleźć w dzielnicy Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne.

- Nasz wniosek dotyczy przygotowania zielonej przestrzeni, na której będzie można odpocząć oraz przejść edukację przyrodniczą. Przejść dosłownie, bo jednym z elementów będzie ścieżka edukacyjna o tematyce przyrodniczej - zapowiadają urzędnicy miejscy.

Dodają także, że projekt ma być realizowany po konsultacjach z mieszkańcami oraz placówkami edukacyjnymi, które zadeklarowały udział w realizacji zielonej przestrzeni. Przy ulicy Bolesława Chrobrego pojawią się:

  • hotel dla owadów
  • ścieżka edukacyjna
  • drzewa, krzewy, łąka kwietna
  • utwardzona ścieżka o przepuszczalnej nawierzchni
  • ławki
  • elementy z kłód drewna
  • stojaki na rowery
UM Tarnowskie Góry

WFOŚiGW wyróżnił także jeszcze jedną gminę z terenu powiatu tarnogórskiego. Dofinansowanie trafi również do Kalet. Tam zrealizowane zostanie zadanie "Utworzenie zielonej przestrzeni na bulwarach rzeki Mała Panew". Kwota dotacji wynosi 183 200 zł.

Prace przy ulicy Staffa

Może Cię zainteresować:

Ruszyły prace drogowe przy ulicy Staffa. Powstaje tam infrastruktura dla pieszych i rowerzystów

Autor: Urszula Gołkowska

21/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon