W Bytomiu pierogi, w Tarnowskich Górach - ciastka. Czy to nowy kulinarny hit charytatywny?

Studio Tańca MK wraz ze swoimi nowymi podopiecznym rozpoczęło produkcję czekoladowych pyszności. Zobacz, gdzie można je dostać.

Słodka akcja charytatywna

W wielu miastach regionu goście z Ukrainy tworzą kulinarne przysmaki, które cieszą się popularnością wśród mieszkańców. Serca bytomian podbiły tradycyjne wareniki, czyli ukraińskie pierogi. Natomiast w naszym mieście coraz większą popularnością cieszy się... brownie.

Choć czekoladowe ciasto bynajmniej nie powstało za naszą wschodnią granicą, to jednak w Tarnowskich Górach przygotowują je zagraniczni "cukiernicy", a mianowicie ukraińskie rodziny, które znalazły u nas schronienie. Za koordynację akcji odpowiada Studio Tańca MK.

Ciastka wyglądają naprawę smakowicie. Brownie na patyku, w kształcie lodów, z polewą o różnych smakach i udekorowane cukierniczymi ozdobami to małe dzieła sztuki. Dostępne są w edycjach limitowanych. Pojawiły się już smaki: czekolada i porzeczka w białej glazurze, bounty w polewie czekoladowej czy sernik malinowy w różowej glazurze.

Słodkości nabędziemy w siedzibie Studia MK przy ulicy Słoneczników 41 (Osada Jana). Rezerwacje można dokonywać poprzez facebookowy profil studia lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 531 878 774.

Cegiełka za ciastka wynosi:

  • 1 sztuka - 10 zł
  • 2 sztuki - 18 zł
  • 3 sztuki - 26 zł

Dochód uzyskany ze zbiórki przekazywany jest ukraińskim rodzinom.

Ciasteczka w Studiu MK
Studio Tańca MK


MK dla Ukrainy

Studio tańca organizowało w marcu bezpłatne zajęcia pod nazwą "Kreatywne Poranki" dla dzieci z Ukrainy. Niedawno zmieniła się forma zajęć. Ze względu na aktualne potrzeby podopiecznych będą odbywać się warsztaty artystyczne.

- Będą to popołudniowe bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy w formie cyklicznych warsztatów. Terminy i temat będą ogłaszane tutaj na naszym profilu - informują organizatorzy.

Przypomnijmy, że w Tarnowskich Górach zajęcia dla maluchów z Ukrainy oraz z Polski prowadzą także Miejska Biblioteka Publiczna oraz Tarnogórskie Centrum Kultury.

Tck dla ukraińców

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry dla Ukrainy. Z czego mogą skorzystać nowi mieszkańcy naszego miasta?

Autor: Urszula Gołkowska

11/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon