W gminie Świerklaniec rusza świąteczna akcja ze skarpetkami w roli głównej. Jak się dołączyć?

W niektórych gminach rozpoczęły się już przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Nieodłącznie towarzyszą im różnego rodzaju zbiórki. Nie inaczej jest w Świerklańcu.

Swierklaniec zbiorka skarpet

Podziel się ciepłem - podaruj skarpetki

W tym roku już nie raz doświadczyliśmy jesiennego chłodu, a mroźne miesiące jeszcze dopiero przed nami. Ośrodek Pomocy Społecznej w Świerklańcu z siedzibą w Nakle Śląskim zaprasza, by wesprzeć osoby potrzebujące i podarować im trochę ciepła. W jaki sposób? Od wczoraj, 13 listopada, trwa zbiórka nowych skarpet. Dary są zbierane w obiekcie ośrodka w Nakle Śląskim przy ulicy Głównej 62. Prezenty można przynosić w godzinach pracy placówki:

  • poniedziałek: 7:30-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
  • piątek: 7:30-14:00

Chętni do włączenia się w akcję mają na to czas do 8 grudnia. Co stanie się z uzbieranymi skarpetami? W okresie świąt Bożego Narodzenia otrzymają je pacjenci Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach czy podopieczni Kamiliańskiego Centrum Medycyny Paliatywnej. Dla drugiego z ośrodków poszukuje się również choinki na pniu. Szczegółowych informacji o akcji udzielają pracownicy OPS, z którymi można się skontaktować telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 323 902 188.

- Podziel się ciepłem i sercem! - zachęcają organizatorzy zbiórki. - Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w akcji, czekamy na Ciebie! - dodają.

Podobną inicjatywę w okresie przedświątecznym przygotowuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach. Inicjatywa cieszy się wsparciem lokalnej społeczności. W zeszłym roku udało się zebrać 198 par skarpet, 9 szalików, 18 czapek i 21 par rękawiczek.

Tarnowskie góry zbiórka skarpet

Może Cię zainteresować:

Tarnogórzanie nie zawiedli. Skarpetkowa akcja zakończona sukcesem!

Autor: Urszula Gołkowska

29/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon