W Kaletach powstaje nowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej. Kiedy będzie gotowa?

Widać już całkiem sporo budynku, który w nieodległej przyszłości stanie się miejscem zbiórek druhów. To prezent na stulecie działania jednostki.

Nowa siedziba OSP Kalety

We wrześniu Urząd Miasta podpisał umowę z wykonawcą zadania. Realizacji inwestycji podjęło się przedsiębiorstwo TIGER-BUD S.C. z Rusinowic. Koszt prac to 4 496 296,98 zł. Część środków na ten cel pozyskano z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Reszta pochodzi z budżetu miasta.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty zostaną ukończone w ciągu dwunastu miesięcy od zawarcia umowy, a więc jesienią przyszłego roku. Planowany termin zamknięcia prac zbiega się z ważną dla Ochotniczej Straży Pożarnej datą. W 2023 roku druhowie z Kalet będą świętować sto lat działalności jednostki.

Na jakim etapie są obecnie prace? Fotorelację z placu budowy zobaczyć można w powyższej galerii.

- W ubiegłym tygodniu zaczęto wznosić już ściany budynku. Można stwierdzić, że od tego momentu inwestycja nabrała już realnych kształtów i wkrótce będziemy mieli okazję zobaczyć nową siedzibę naszej Ochotniczej Straży Pożarnej - cieszą się urzędnicy miejscy.
Powstaje remiza dla OSP Boruszowice Hanusek

Może Cię zainteresować:

OSP Boruszowice Hanusek będzie mieć nową remizę. Druhowie już świętują

Autor: Urszula Gołkowska

05/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon