W Kaletach powstanie hala sportowa. Skorzystają z niej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1

W powiecie tarnogórskim rozpoczęła się realizacja dużego projektu. W Kaletach ma pojawić się nowa infrastruktura sportowa. Na jakim etapie jest aktualnie to zadanie?

UM Kalety
Kalety hala sportowa sp nr 1

Hala sportowa w Kaletach

Przy Szkole Podstawowej nr 1 powstanie nowy obiekt. Będzie służył rozwijaniu sportowych zdolności uczniów. Zadanie otrzymało dotację w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich" – OLIMPIA 2023. Do Kalet trafi duża kwota w wysokości 2 450 000 zł. Dzięki temu możliwa będzie budowa boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o stałej konstrukcji.

- Projekt będzie obejmował wykonanie hali z zadaszeniem łukowym o konstrukcji metalowej z powłoką membranową, w której zostanie zaprojektowane boisko wielofunkcyjne o powierzchni 20 m x 40 m o nawierzchni z poliuretanu wyposażone w pola do gry: piłki halowej, piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki - opisują urzędnicy miejscy.

- Wewnątrz hali zostanie zaprojektowane zaplecze sanitarno-szatniowe. Jednocześnie obiekt wyposażony zostanie w mobilne strzelnice laserowe (wirtualne), trybuny i ławki - dodają.

Aktualnie inwestycja jest w fazie projektowej. 8 sierpnia Urząd Miasta podpisał umowę z firmą PRIMTECH Szymon Kita z Tarnowskich Gór. Przedsiębiorstwo opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową. Koszt tego zadania wyniesie 89 175 zł. Samorząd musi się także postarać o pozwolenie na budowę. Następnie ogłosi przetarg na realizację prac budowlanych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ukończoną halę sportową zobaczymy w grudniu 2024 roku.

Tężnia solankowa w Kaletach

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstanie tężnia solankowa. Jak będzie wyglądać ta nowa atrakcja?

Autor: Urszula Gołkowska

02/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon