W Miasteczku Śląskim powstanie nowy obiekt dla turystów i mieszkańców. Zobaczcie wizualizacje

Kolejna gmina powiatu tarnogórskiego planuje inwestycję z myślą o cyklistach. W Miasteczku Śląskim zostanie zbudowana wiata rowerowa. Gdzie dokładnie ją znajdziemy?

Gierzyna zaprasza rowerzystów

Nie tylko Kalety wykorzystują swój leśny potencjał. Pobliska gmina również zamierza zadbać o gości, którzy mogliby wybrać się do niej na jednośladach. W końcu powiat tarnogórski to ciekawy pod tym względem teren, który wymaga jednak zwrócenia większej uwagi na kwestię cyklistów. Miasteczko Śląskie podjęło się zadania pod nazwą "Stworzenie miejsca do integracji społecznej i rozwój turystyki rowerowej w Gminie Miasteczko Śląskie poprzez budowę wiaty turystycznej".

Burmistrz Michał Skrzydło poinformował o coraz bliższych przygotowaniach do powstania nowej infrastruktury. Stanie ona przy stawie Gierzyna. Podpisano już w tej sprawie umowę z Urzędem Marszałkowskim. Na realizację zadania miasto postarało się o dotację w wysokości 33 437 złotych z perspektywy unijnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z wiaty będziemy mogli skorzystać już w najbliższe wakacje.

Nowe mieszkania w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

W Miasteczku Śląskim mają powstać nowe mieszkania do wynajęcia. Kiedy rusza nabór?

Autor: Urszula Gołkowska

05/03/2024

Nowa atrakcja turystyczna w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety zapraszają na wyprawę w czasie i przestrzeni. Co nowego zobaczymy w ich lesie?

Autor: Urszula Gołkowska

03/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon