W niedzielę na wybory dojedziemy bezpłatnie. GZM zaprasza do skorzystania z oferty

Metropolitalny przewoźnik zapowiedział, iż w związku z wyborami 15 października pasażerowie transportu publicznego nie będą musieli płacić za bilety. Kto może z tego skorzystać?

UG Zbrosławice
Wybory darmowe autobusy tarnowskie gory

"Jazda na wybory"

– Niedziela będzie ważnym dniem, w którym zdecydujemy o tym, kto nas będzie reprezentował w parlamencie przez kolejne 4 lata – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM.

– Chcemy maksymalnie ułatwić wszystkim mieszkańcom możliwość oddania swojego głosu w wyborach. Nie wszyscy mają komisje wyborcze pod nosem. W mniejszych gminach często są one znacznie oddalone od miejsca zamieszkania. Zdarza się także, że głosujemy tam, gdzie jesteśmy zameldowani, choć mieszkamy w zupełnie innym miejscu – dodaje.

Pasażerowie korzystający z Transportu GZM będą mogli w najbliższą niedzielę, 15 października, poruszać się za darmo autobusami, tramwajami, trolejbusami. Nie potrzebujemy do tego żadnych zaświadczeń. Wystarczy wsiąść do pojazdu należącego do Transportu GZM.

Ważna informacja dla mieszkańców gminy Zbrosławice! 15 października nastąpi mała zmiana rozkładu jazdy. Ma ona ułatwić udział w wyborach osobom, które nie mieszkają w centrum gminy. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy na linii 191. Przejazdy o godzinie 12:20, 14:46 i 16:18 z Tarnowskich Gór do Boniowic Szkoły będą przedłużone do Przezchlebia Pętli. Cały rozkład jazdy dostępny na stronie internetowej Urzędu Gminy Zbrosławice.

Zbroslawice autobusy rozklad jazdy

Może Cię zainteresować:

Uwaga mieszkańcy gminy Zbrosławice! Od dziś zmiany w kursowaniu autobusów ZTM

Autor: Urszula Gołkowska

26/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon