W nowym roku weź zdrowie w swoje ręce. Na tarnogórzanki czeka bezpłatne badanie

Już dziś warto zrobić coś dobrego dla swojego organizmu. Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Gliwicach zaprasza panie na darmową mammografię. Nie trzeba daleko jeździć - badania odbędą się w centrum miasta.

Mammografia tarnowskie gory

Mammografia w Tarnowskich Górach

Z okazji rozpoczętego niedawno nowego roku można zrobić coś, co nie wymaga wiele wysiłku, a w realny sposób wpłynie na nasze zdrowie i poczucie bezpieczeństwa. Panie w wieku 45-74 lat mają okazję, by skorzystać z badań w mammobusie. Pojazd pojawi się w przyszłym miesiącu na tarnogórskim rynku. Personel medyczny będzie w nim przyjmował pacjentki w dniach:

  • 2 i 5 lutego 2024 r., od godziny 10:00 do 17:00,
  • 6 i 7 lutego 2024 r., od godziny 8:30 do 15:30.

Uwaga! Zapisy trwają od poniedziałku do piątku, od godziny 7:00 do 15:00, pod numerem telefonu +48 32 278 98 96. Mammografia jest wykonywana bezpłatnie. Darmowe badanie przysługuje co dwa lata. Pacjentki proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii (jeżeli była wykonana poza NIO Gliwice).

- W ramach badania czeka na panie: badanie przy użyciu cyfrowego mammografu, opis zdjęć przez lekarzy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, dostarczenie wyniku mammografii, zgodnie z Pani życzeniem, listem poleconym albo pocztą elektroniczną, w razie konieczności zapewnienie profesjonalnej opieki i dalszych niezbędnych badań w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach - tłumaczą medycy.

Zadbaj o siebie i swoje ciało

Rak piersi wciąż pozostaje najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Jest przyczyną 14% zgonów. Jednak nie musimy się na to zgadzać. Badania wskazują, że istnieje coś, co skutecznie zmniejsza ryzyko - oczywiście profilaktyka!

- Najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50–69 lat, które wykonywały badania mammograficzne co rok lub co 2 lata, zmniejszyła się umieralności o 25–30%! A więc warto badać się systematycznie i nie dopuścić do rozwoju choroby - wskazują medycy.

Z rakiem można walczyć i można wygrywać. Ważne, by nie lekceważyć kwestii zdrowotnych oraz prawidłowo dbać o swój organizm. Podstawą jest samobadanie, które powinno stać się nawykiem każdej kobiety od nastolatki do seniorki. Do tego warto także dołożyć podstawy zdrowego stylu życia: ulubione ćwiczenia fizyczne, zróżnicowaną dietę, dobrą ilość snu, a także odpowiednie nastawienie psychiczne.

Badania mammograficzne w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Silna, piękna, przebadana. Co musisz wiedzieć, by zadbać o swoje zdrowie w Dniu Różowej Wstążki?

Autor: Urszula Gołkowska

15/10/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon