W Pałacu w Rybnej podsumowano rok biznesowy. Gala Izby Przemysłowo-Handlowej za nami

W Pałacu w Rybnej odbyła się gala Izby Przemysłowo-Handlowej. W trakcie wydarzenia wręczono nagrody, m.in. Kruszce Biznesu, Śrybne Gwarki czy Złota Gracja Biznesu. Tarnogórska Izba jest jedną z najstarszych na Śląsku, działa aktywnie od blisko 30 lat.

Kolejna gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach za nami

26 sierpnia w Pałacu w Rybnej odbyła się uroczysta Gala Izby Przemysłowo-Handlowej. Wydarzenie zostało zorganizowano w urokliwej scenerii Pałacu w Rybnej. W czasie Gali Izby Przemysłowo - Handlowej wręczono nagrody Śrybne Gwarki oraz Złota Gracja Biznesu. Tradycyjnie Kapituła pod przewodnictwem prof. Henryka Brandenburga przyznała najważniejsze nagrody Izby Przemysłowo - Handlowej, czyli Kruszec Biznesu. Część oficjalną Gali otwarł Prezes Izby Marek Hernas.

- Nasza izba w przyszłym roku będzie obchodziła swoje 30-lecie. Dzisiaj po raz 21. rozdaliśmy Kruszce Biznesu. To, że na dzisiejszej uroczystości są przedstawiciele samorządu terytorialnego to właśnie sygnał, że ta współpraca jest bardzo dobra, a samorząd terytorialny dostrzega te problemy przedsiębiorców. Te relacje budujemy od wielu lat gdzie ona według mojej oceny są bardzo pozytywne - mówił podczas gali prezes Marek Hernas.

Głos zabrał także prof. Marek Gzik, który podkreślił, że współpraca samorządu terytorialnego i przedsiębiorców w regionie dla dobra obojga, powinna być na dobrym poziomie.

- Jeżeli chodzi o nasz region to przechodzimy gruntowną transformację. Świat i energetyka odchodzi już od tradycyjnego źródła energii, którym jest węgiel i w to miejsce musimy na Śląsku stworzyć przemysł. Bardzo dużo zależy od aktywności przedsiębiorców, więc województwo dostrzega tą potrzebę wsparcia. Bardzo duża nadzieja, że w końcu uruchomi się nowa perspektywa Unii Europejskiej i środki przewidziane dla naszego województwa zasilą budżety tych firm, które myślą o innowacyjnej produkcji, dzięki której będą mogli konkurować nie tylko w kraju ale i na świecie - zaznaczył Gzik.

Nagrody podczas Gali Izby Przemysłowo-Handlowej

W tym roku Burmistrz Arkadiusz Czech wręczył Śrybne Gwarki reprezentantom trzech firm. Odebrali je: Centralne Biuro Konstrukcji Kotłów S.A., Strong PC Tomasz Piekarski oraz Transcomplex Service Sp. z o.o. W trakcie Gali Wójt Gminy Świerklaniec wręczył Złotą Grację Biznesu firmie Po prostu meble spółka jawna Malik.

Najważniejszą nagrodę wręczaną decyzją Kapituły Izba Przemysłowo - Handlowa w Tarnowskich Górach podczas Gali, czyli „Kruszec Biznesu” otrzymali w kategoriach: „Kruszec Biznesu Z Diamentem” - GTL SERVICE, „Firma Roku” - Centrumelektroniki, „Innowacyjność Roku” - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o, „Firma Rodzinna” - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wieczorek Sp. z o.o. Nagrody wręczyli prof. Henryk Brandenburg wraz z Prezesem Izby Przemysłowo - Handlowej Markiem Hernasem.

Tarnowskie Góry. Śrybne Gwarki 2021

Może Cię zainteresować:

Śrybne Gwarki 2021. Najlepsi tarnogórscy przedsiębiorcy nagrodzeni

Autor: Urszula Gołkowska

30/08/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon