W poszukiwaniu pączków na drzewach. Śląski Ogród Botaniczny poleca się na wiosnę

By znaleźć dobre miejsce na marcowy spacer, warto wybrać się do Radzionkowa. Tam można już poczuć prawdziwą wiosnę. Przekonali się o tym niedzielni goście, którzy przybyli tam na Dzień Pączków.

Śląski Ogród Botaniczny zaprasza

Miłośnicy wypoczynku wśród przyrody, z dala od hałasu powinni wybrać się na Księżą Górę. Czeka tam na nich spokojny teren pełen zieleni, drzew, krzewów i kwiatów oraz... pączków. Te niedawno pojawiły się na roślinach, zapowiadając koniec zimy.

Na poszukiwanie oznak zmiany pory roku wybrali się w niedzielę, 24 marca, goście ogrodu. Oprócz pięknej przyrody czekały tam na nich także dodatkowe atrakcje. Nie zabrakło oczywiście ciekawych warsztatów, które przyciągają w to miejsce kolejnych odwiedzających. Pracownicy Ogrodu zaprosili do współpracy wystawców, których kramy i stoiska stworzyły kiermasz z rękodziełem, ozdobami oraz kulinarnymi specjałami. Do tego jeszcze gra terenowa, prelekcje, spacer... Było z czego wybierać!

- Dzieje się, dzieje... Raz słońce, raz deszcz. Za to humory dopisują, a paczki smakują - cieszyli się organizatorzy wydarzenia. - Degustujemy napary z pączków roślinnych, trwają warsztaty wszelakie i wyplatamy w plenerze. A na obiad polecają się pyszne zupki od tarnogórskiego gastronomika. Można też kupić prezenty na święta - są wielkanocne pierniczki, torby, witrażyki, chusty, kamienie, miody... i eko warzywa oraz owoce - wyliczali.
Miasteczko slaskie spotkania dla kobiet

Może Cię zainteresować:

Miasteczko Śląskie. MOK zaprasza na kobiece wieczory pełne inspiracji

Autor: Urszula Gołkowska

14/03/2024

Nowa siłownia w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety otwierają nową siłownię. Mieszkańcy gminy skorzystają z niej bezpłatnie

Autor: Urszula Gołkowska

21/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon