W Strzybnicy odbył się I Piknik Integracyjny. Uczestnicy już myślą o kolejnych spotkaniach

W jednej z dzielnic naszego miasta seniorzy odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, by razem spędzić czas. Inicjatywa okazała się trafionym pomysłem.

Piknik Integracyjny w Strzybnicy

Pracownicy ŚDS w Tarnowskich Górach zaprosili starszych mieszkańców dzielnicy na spotkanie przy kawie i rozmowach. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem. Na wydarzenie, jakie odbyło się w czwartek, 10 sierpnia, przybyli zainteresowani mieszkańcy.

- Kochani, emocje jeszcze nie opadły, ale pierwszy Piknik Integracyjny już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, dziękujemy za wypieki, którymi nas obdarowaliście, za miłe słowa i wspólną zabawę - cieszą się organizatorzy imprezy.

Podczas pikniku uczestnicy zajęć w ŚDS zaprezentowali występ "Mucha w mucholocie". Później goście mogli spróbować swoich sił w krzyżówce, skorzystać z fotobudki, zwiedzić wnętrze ośrodka czy zobaczyć prace wykonane przez jego podopiecznych. Nie zabrakło oczywiście rozmów z pracownikami oraz uczestnikami domu. Spotkaniu towarzyszył słodki i bardziej konkrety poczęstunek. Na finał przygotowano zabawę w muzycznych rytmach. O oprawę zadbał Kazik Sas. Pierwszy strzybnicki piknik za nami, ale pomysłodawcy już myślą o następnych.

- Ten wspólnie spędzony czas spowodował, że myślimy już o kolejnych spotkaniach integracyjnych... bo warto. Dziękujemy wszystkim naszym gościom, którzy ofiarowali nam swój czas, by nas lepiej poznać - dodają.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Pomagają, szkolą, usamodzielniają i dobrze się bawią, czyli o Środowiskowym Domu Samopomocy

Autor: Urszula Gołkowska

28/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon