W Tarnowskich Górach mamy Park im. Betonozy. A przynajmniej tak wskazują Google Maps

Ulice, place, skwery i ronda miewają przeróżne nazwy. Takich jednak nie znajdziecie nigdzie indziej. Co pojawiło się na internetowej mapie?

Tarnowskie Góry park betonozy

Gdzie jest Park im. Tarnogórskiej Betonozy?

Google Maps stało się tak uniwersalnym i popularnym narzędziem, że wiele osób nie wyobraża sobie jakichkolwiek wyjazdów bez niego. Nieraz jednak zdarza się, że nawet tak niezbędna platforma wprowadza nas w błąd. Nie ta ulica, zamknięte przejście, roboty drogowe - każdy na te historie. Czasami jednak nieporozumienia mogą wynikać z (nad)aktywności samych użytkowników.

Informacje do Google Maps dodawać może każdy i nie jest to skomplikowane. Niedawno nieznany sprawca lub sprawcy postanowili wnieść kilka poprawek do przestrzeni publicznej w Tarnowskich Górach. Na mapach pojawiły się nowe, satyryczne nazwy. Wśród nich miał się znaleźć Park im. Tarnogórskiego Drzewoszumu czy Barbary Dziuk. Tych nazw nie znajdziecie już jednak na platformie. Tak samo, jak możliwe jest dodawanie nowych adresów, tak również istnieje opcja ich edytowania. Do dziś pozostał jednak Park im. Tarnogórskiej Betonozy. Ma on znajdować się nie gdzie indziej, ale w Parku Repeckim. Czy miał to być po prostu żart, wyraz ironii, a może forma internetowego buntu artystycznego, tego się raczej nie dowiemy, ale nazwa pewnie przez jakiś czas pozostanie w pamięci tarnogórzan.

Tarnowskie góry mapa

Może Cię zainteresować:

Solaris, Herbaciana, a nawet Skarbka. Poznajcie najciekawsze nazwy tarnogórskich ulic

Autor: Urszula Gołkowska

01/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon