W Tarnowskich Górach pojawi się więcej zieleni. W Bobrownikach Śląskich powstanie nowy skwer

Nasze miasto otrzymało dofinansowanie na proekologiczną inwestycję. Niedawno Urząd Miasta ogłosił przetarg na jej wykonanie. Kiedy skorzystamy z gotowej przestrzeni?

Tarnowskie gory park

Nowy skwer w Bobrownikach Śląskich

Tarnogórzan powinna ucieszyć informacja o rozpoczętym postępowaniu w sprawie realizacji zadania "Utworzenie terenu zieleni przy ul. Bolesława Chrobrego". O planach jego wybudowania informowaliśmy już w marcu tego roku. W maju Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał dofinansowanie dla projektu w ramach konkursu "Zielona Przestrzeń". Tarnowskie Góry otrzymały 250 000 zł.

W ostatni czwartek, 7 września, Urząd Miasta opublikował ogłoszenie o zamówieniu robót budowlanych. Poszukiwana jest firma, która wykona skwer w dzielnicy Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne. W ramach zadania przy ulicy Chrobrego zamontowane zostaną:

 • hotel dla owadów
 • ścieżka edukacyjna
 • drzewa, krzewy, łąka kwietna
 • utwardzona ścieżka o przepuszczalnej nawierzchni
 • ławki
 • elementy z kłód drewna
 • stojaki na rowery

Wykonawca będzie mieć na to dwanaście miesięcy. Zainteresowani mają czas na zgłaszanie swoich ofert do 22 września. Komisja oceni propozycje z uwzględnieniem: ceny (60%), zwiększenia wysokości kary umownej w przypadku nieterminowego lub nienależytego wykonania (20%) oraz zwiększenia okresu rękojmi za wady i gwarancji (20%). Szacowany koszt inwestycji to 327 618,60 zł.

  Tężnia solankowa kalety

  Może Cię zainteresować:

  Zielona inwestycja w Kaletach. Nad Małą Panwią ma powstać tężnia solankowa

  Autor: Urszula Gołkowska

  17/05/2023

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon