W Tarnowskich Górach powstał polsko-ukraiński Klub Seniora. Kiedy następne spotkanie?

W naszym mieście powstała nowa przestrzeń, gdzie seniorzy mogą wymienić się doświadczeniami, porozmawiać i miło spędzić czas. Od tego tygodnia Klub otwarł swoje drzwi na gości z miasta i zagranicy.

Klub Seniora w Tarnowskich Górach już czynny

Opowieści, ciastka, a przede wszystkim - spotkanie z drugim człowiekiem. Tak wyglądało pierwsze wydarzenie, w ramach nowej inicjatywy, jaka rozpoczęła się niedawno w naszym mieście. Kilkanaście tygodni temu obyło się spotkanie Tarnogórskiego Klubu Kobiet, a wczoraj, 5 lipca, zainaugurowano działalność Klubu Seniora.

- Pani Anna oraz Pani Olena z mamą podzieliły się z nami swoimi historiami oraz wrażeniami po przybyciu do Polski. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się bardzo wiele o życiu w Ukrainie i tamtejszych zwyczajach. Poruszony został temat różnic i podobieństw między Polakami a Ukraińcami. Pani Olena powiedziała, że tak jak Ukraińcy, Polacy to bardzo otwarty i ciepły naród - opowiadają organizatorzy wydarzenia.

Przestrzeń ta powstała z myślą o tarnogórzanach i gościach z zagranicy w wieku 60+. Zainteresowani mogą się spotkać, porozmawiać, włączyć w życie miasta i spędzić czas w miłym towarzystwie rówieśników. To także świetna okazja do integracji.

Kiedy odbędzie się kolejne spotkanie? Seniorzy mogą już rezerwować sobie czas we wtorki o godzinie 12:00. Wydarzenia mają miejsce w Punkcie Obsługi Uchodźców w Tarnowskich Górach, (ul. Rynek 8).

Tarnogórskie spotkanie integracyjne

Może Cię zainteresować:

"Tarnogórzanki pełne potencjału". Jak wypadło integracyjne spotkanie dla pań z Polski i Ukrainy?

Autor: Urszula Gołkowska

13/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon