W Tarnowskich Górach powstało poidełko dla uczniów. Skorzysta z niego młodzież w "Sorbonie"

Na dobre zakończenie roku nastolatkowie uczący się w Tarnowskich Górach otrzymali nowe udogodnienie. W ramach proekologicznej akcji na korytarzu czekać na nich będzie filtrowana woda.

"Sorbona" ma własne poidełko

To rozwiązanie zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Punkty z pitną wodną, którą można zaczerpnąć do własnej butelki, pojawiają się wciąż w nowych miejscach. Jednym z nich jest Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach. 21 czerwca oficjalnie otwarto tam poidełko z filtrowaną wodą. Towarzyszy mu zestaw do napełniania butelek. Finansowo montaż instalacji wsparła Huta Cynku Miasteczko Śląskie. Natomiast Veolia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. Tarnowskie Góry odpowiada za nieodpłatne badanie wody.

Nowa inwestycja został zrealizowana w ramach projektu "H₂O to jest to!". Dzięki niemu z poidełka mogą korzystać uczniowie i pracownicy szkoły. Pomoże to w ich dbaniu o zdrowie poprzez nawodnienie organizmu. Ma także wymiar ekologiczny - zachęca do wybierania butelek wielokrotnego użytku.

Promocja postawy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, a w szczególności ograniczenie korzystania z jednorazowych plastikowych pojemników. Dodatkowym aspektem edukacyjnym projektu jest pokazanie racjonalnego wykorzystywania wody jako zasobu naturalnego, a także pozytywnego wpływu picia wody kranowej na poprawę zdrowia - czytamy w opisie.
SOSW z ekopracownią

Może Cię zainteresować:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ma własną ekopracownię. Pozwoli na lekcje przyrody w plenerze

Autor: Urszula Gołkowska

12/06/2024

Dzieci z wizytą w tarnogórskim ratuszu

Może Cię zainteresować:

"Gdzie można kupić ten zegar?", czyli młodzi goście z wizytą w Urzędzie Miasta

Autor: Urszula Gołkowska

07/06/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon