"Gdzie można kupić ten zegar?", czyli młodzi goście z wizytą w Urzędzie Miasta

Szkoła Podstawowa nr 15 im Gwarków Tarnogórskich wybrała się w odwiedziny do przedstawicieli samorządu. Goście zwiedzili różne pomieszczenia zabytkowej siedziby władz miasta. Nie obyło się też bez ciekawych pytań.

Uczniowie w ratuszu

Urząd Miasta przyjmuje nie tylko petentów. Nierzadko spotkać tam można również grupy młodszych mieszkańców. Tak było też wczoraj, 6 czerwca. W ratuszu zjawili się uczniowie klasy 2 c ze Szkoły Podstawowej nr 15 im Gwarków Tarnogórskich. Młodzi goście zwiedzili dawne mieszkanie burmistrza. Zajrzeli także do części biur. Nie ominęli też reprezentacyjnej sali sesyjnej. Dzieci spotkały się osobiście z burmistrzem Arkadiuszem Czechem, któremu nie omieszkały zadać wielu pytań. Wśród nich: "Jak to jest być burmistrzem? Ile się zarabia? Gdzie można kupić ten zegar? Czy miał pan kiedy fiata? Czy zna się pan na samolotach? Czy w szkołach kiedyś można będzie kupić lody?".

Wizyta w Urzędzie Miasta nie zakończyła wycieczki. Grupa przeszła także ulicą Krakowską, gdzie na uważnych czeka wiele historycznych niespodzianek. Warto zwrócić uwagę na pamiątkowe tablice pod nogami i wzmiankę o Ordunku Gornym nad głową.

Rowerowy Maj 2024 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Przedszkolaki i uczniowie z Tarnowskich Gór wsiadają na rowery, by powalczyć o nagrody

Autor: Urszula Gołkowska

08/05/2024

Zagraniczne praktyki WZS w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Praktyki zawodowe nad Morzem Śródziemnym - Tarnogórska Sorbona pozdrawia z Krety

Autor: Urszula Gołkowska

15/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon