W Tarnowskich Górach powstanie 128 nowych mieszkań. Kiedy zostaną oddane do użytku?

Dobra wiadomość dla obecnych lub przyszłych mieszkańców Tarnowskich Gór. W niedalekiej przyszłości rozpocznie się duża inwestycja w dzielnicy Lasowice.

UM Tarnowskie Góry
Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, w skład której wchodzą Zabrze, Świętochłowice, Chorzów oraz nasze miasto, zdecydowała się rozpocząć nową inwestycję. Przy ulicy Andersa w dzielnicy Lasowice powstaną nowe obiekty, a w nich 128 mieszkań. Lokale będę wynajmowane osobom o umiarkowanych dochodach.

- Tarnogórska Rada Miejska wyraziła przed tygodniem zgodę na przekazanie na rzecz SIM Śląsk 4 mln złotych z rządowej dotacji. Będzie to oznaczało, że w sumie miasto przekazało na ten cel 7 mln oraz działkę przy ul. Andersa w sąsiedztwie wybudowanych niedawno dwóch bloków z 72 miejskimi mieszkaniami - informują urzędnicy.

Przy postawionych kilka lat temu obiektach znajdują się miejsca parkingowe, plac zabaw, chodniki, alejki oraz zieleń. Aktualnie nowa inwestycja jest na etapie projektowania. Budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku. Zakończenie prac planowane jest na rok 2025.

Tarnowskie gory mieszkania

Może Cię zainteresować:

120 nowych mieszkań w Tarnowskich Górach. Spółka SIM Śląsk założona

Autor: Urszula Gołkowska

10/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon