W Tarnowskich Górach powstanie nowy mural. Głosowanie na projekt już ruszyło

Przestrzeń naszego miasta ozdobi wkrótce jeszcze jedna grafika. Pojawi się ona przy dworcu kolejowym. Sami mieszkańcy wybiorą jej wzór.

Mural na 500-lecie Tarnowskich Gór

Jak to już było wcześniej zapowiadane, z okazji zbliżającego się jubileuszu w naszym mieście zostanie wykonana nowa naścienna ozdoba. Mural pojawi się na ścianie przy parkingu nieopodal dworca kolejowego. Urząd Miasta ogłosił konkurs na najlepszy projekt. Do organizatorów wpłynęło 26 zgłoszeń. Spośród nich komisja wybrała trzy najlepsze. Teraz czas, by wypowiedzieli się sami mieszkańcy.

- W drugim etapie prace zostaną ocenione w internetowym głosowaniu za pośrednictwem serwisu internetowego www.tarnowskiegory.pl. Projekt, który w głosowaniu internautów uzyska największą liczbę głosów, otrzyma 15 punktów, drugi w kolejności – 10, a trzeci 5 punktów - podają urzędnicy.

Plebiscyt rozpoczyna się dziś, 11 marca, a zakończy się 25 marca. Następnie nad pracami znów pochyli się komisja. Każdy z jej członków przyzna projektom od jednego do pięciu punktów. Wyniki konkursu poznamy do 10 kwietnia. Za zajęcie pierwszego miejsca przypada nagroda pieniężna w wysokości 25 000 zł.

Zgłaszane grafiki miały nawiązywać do najważniejszych wydarzeń z dziejów miasta. Wśród nich: nadanie praw miejskich, sprowadzenie maszyny parowej, historia dzwonnicy gwarkowskiej, uzyskanie wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO czy powstanie węzła kolejowego. Prace, które przeszły do etapu trzeciego, mniej lub bardzie dobitnie wywiązały się z tego wymogu. Każdy projekt jest inny, ale wszystkie niewątpliwie ciekawe. Możecie zobaczyć je w powyższej galerii.

Nowy mural w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Kolejny mural w Tarnowskich Górach. Powstał we współpracy z zagranicznymi gośćmi

Autor: Urszula Gołkowska

05/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon