W tym miesiącu zrób coś dla siebie i swojego zdrowia. Panie mogą zapisać się na bezpłatne badanie

W przyszłym tygodniu do naszego miasta przyjedzie mammobus. To kolejna okazja, by zadbać o swoje ciało i spokój ducha. Tym bardziej, że badanie wykonywane jest bez opłat.

Tarnowskie góry mammografia

Mammografia w Tarnowskich Górach

Już za tydzień panie z roczników 1953–1972 mogą wybrać się na badanie mammograficzne. Specjalny pojazd, w którym jest ono wykonywane, przyjedzie do samego centrum miasta - na Rynek. Na mammografię można się wcześniej zapisać, dzwoniąc pod numer telefonu: 32 278 98 96, od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00-15:00. Wcześniejsze uzgodnienie terminu nie jest obowiązkowe, ale pacjentkom, które się zarejestrują, przysługuje pierwszeństwo. Badanie będzie wykonywane:

  • 10, 11 października, w godzinach: 10:00-17:00
  • 12 października, w godzinach: 8:30-15:30

Warto pamiętać, że bezpłatna mammografia przysługuje co 2 lata ubezpieczonym paniom w wieku od 50 lat do 69 lat. Co zabrać ze sobą? Wystarczy tylko dowód osobisty, zdjęcia z poprzedniej mammografii (jeżeli była wykonana poza NIO Gliwice) i maseczka tekstylna zasłaniającą usta i nos.

Medycy, którzy pojawią się w Tarnowskich Górach, gwarantują:

  • najnowszej generacji cyfrowy mammograf
  • opis zdjęć przez lekarzy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach
  • dostarczenie wyniku pocztą pod wskazany adres zamieszkania
  • w razie konieczności zapewnienie bezpłatnej opieki i dalszych niezbędnych badań w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach
  • przebieg wizyty z zachowaniem środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego

Przebadana, czyli bezpieczna

- Najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50–69 lat, które wykonywały badania mammograficzne co rok lub co 2 lata, zmniejszyła się umieralności o 25–30%! A więc warto badać się systematycznie i nie dopuścić do rozwoju choroby - wskazują medycy.

Z rakiem można walczyć i można wygrywać. Ważne, by nie lekceważyć kwestii zdrowotnych oraz prawidłowo dbać o swój organizm. Regularna profilaktyka to podstawa. O tym, jakie nawyki pomogą nam w trosce o zdrowie, przeczytać można w poniższym artykule.

Badania mammograficzne w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Silna, piękna, przebadana. Co musisz wiedzieć, by zadbać o swoje zdrowie w Dniu Różowej Wstążki?

Autor: Urszula Gołkowska

15/10/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon