W Wieszowie powstało boisko sportowe. Obiekt został już oficjalnie oddany uczniom do użytku

Dzieci i młodzież z gminy Zbrosławice od nowego roku szkolnego będą mogli korzystać z powstałej przy ich placówce infrastruktury. Jak prezentuje się efekt końcowy inwestycji?

Nowe boisko w Wieszowie

To był wyjątkowy apel rozpoczynający wakacje. Oprócz rozdanie świadectw w Szkole Podstawowej im. gen. J. Ziętka w Wieszowie oficjalnie otwarto nowe boisko wielofunkcyjne. Obiekt ma wymiary 18 m x 31 m. Może być wykorzystywany do gry w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną. Boisko zostało wyposażone w nawierzchnię poliuretanową. Jest także otoczone piłkochwytem o wysokości czterech metrów.

Łączna wartość inwestycji to 364 080 zł. Na realizację projektu udało się pozyskać zewnętrze środki. Budowa boiska otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" w zakresie Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej - w tym wyposażenie podmiotów działających w sferze kultury". Kwota dotacji wyniosła 185 882 zł. Pozostałe potrzebne środki to wkład Gminy Zbrosławice.

Niedawno szkole udało się także dostać dofinansowanie od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Placówka znalazła się na liście laureatów konkursu "Ekopracownia pod chmurką". W Wieszowie powstanie nowa infrastruktura umożliwiająca przeprowadzanie zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu. Będzie ona nosić nazwę EduChill Pod Kasztanami. Dofinansowanie od WFOŚiGW wynosi 56 000 zł.

Ekopracownia w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W powiecie tarnogórskim powstaną ekopracownie pod chmurką. Do projektu załapały się trzy szkoły

Autor: Urszula Gołkowska

10/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon