Walentynki 2022 w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać?

Do święta zakochanych już coraz bliżej. Co ciekawego będzie się działo w naszym mieście w tym roku?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry Walentynki 2022

Zakochane Tarnowskie Góry

14 lutego to święto ważne dla wszystkich par. Z pewnością wiele osób zaplanowało już poniedziałkowy wieczór. Dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się, jak celebrować tegoroczne Walentynki w Srebrnym Mieście, spieszymy z pomocą i podpowiedziami.

14 lutego z TCK

Tarnogórskie Centrum Kultury tradycyjnie zaprasza na randkę w kinie. W tym roku przygotowano dwie propozycje.

  • "(Nie)długo i szczęśliwie"

13 lutego, godzina 16:30

Cztery małżeństwa dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie "tak", a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do rozstania?

Włochy, 2021, reż. P. Costella, czas trwania: 101 min, komedia, 15+, napisy

Bilety: 18 zł - normalny, 14 zł - ulgowy

  • "Licorice Pizza"

13 lutego, godzina 19:00

Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

USA, 2021, reż. P.T. Anderson, czas trwania: 133 min, dramat, komedia, 15+, napisy

Bilety: 18 zł - normalny, 14 zł - ulgowy

Romantycznie - historycznie

Osoby, które szukają naprawdę wyjątkowego pomysłu, mogą zainteresować się ofertą Stowarzyszenia Wrazidlok i zabrać swoją drugą połówkę w podróż nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie.

- Podczas walentynkowego spaceru po mieście, opowiemy o wielkich miłościach związanych z naszym miastem. Rajzę okrasi kilka wierszy dla zakochanych. Każdy ze spacerowiczów będzie mógł wylosować serce z miłosnym aforyzmem - zapraszają organizatorzy.

Przewodnikami będą Zofia Lesiewicz, Teresa Szydłowska oraz Łukasz Robak. Uczestnicy zajrzą do podziemi kościoła ewangelickiego, posłuchają zagadkowych historii o kamienicach przy rynku, zatrzymają się na chwilkę pod zabytkowym budynkiem SMZT, a także poznają romantyczne zakątki Parku Miejskiego.

Spacer odbędzie się 13 lutego o godzinie 13:30 i potrwa około dwóch godzin. Zbiórka przy Kościele Zbawiciela na Rynku. Organizatorzy proszą o wsparcie stowarzyszenia cegiełką w wysokości 10 zł.

Zakochani w Tarnowskich Górach

W sam poniedziałek 14 lutego na pary i nie tylko czekać będzie miła niespodzianka w centrum.

- Już po raz drugi z powodu pandemii w święto zakochanych zapraszamy na Rynek. W poniedziałek 14 lutego ozdobią go znowu czerwone balony w kształcie serc. Można przy nich wyznać komuś miłość, poznać kogoś albo zrobić sobie z nimi zdjęcie - informuje Urząd Miasta.

Z okazji święta zakochanych powstał także konkurs. By wziąć w nim udział wystarczy zrobić walentynkowe zdjęcie i przesłać je w prywatnej wiadomości na facebookowy profil Tarnowskie Góry Urząd Miasta. Na autorów najciekawszych fotografii czekają upominki.

Więcej inspiracji na nietypowe spędzenia 14 lutego można znaleźć w artykule: "Walentynki w Tarnowskich Górach. Pomysły, inspiracje, gdzie wyjść?".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon