Wąskotorówka poleca się na maj. Zobacz rozkład jazdy i cennik na 2023 rok

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych zaprasza na pierwsze w tym roku przejażdżki. Pociągi zaczną kursować od 1 maja.

Wąskotorówka Bytom - Miasteczko Śląskie

Wąskotorówka powraca na sezon letni

Jedna z największych atrakcji powiatu tarnogórskiego wraca na tory. Pociągi zaczną kursować już od 1 maja. Na razie będzie można się nimi przemieszczać między Bytomiem a Tarnowskimi Górami. Goście mogą także zwiedzić z przewodnikiem stację Bytom Karb Wąskotorowy. Oprowadzanie rozpoczyna się o godzinie 11:30 i 14:30.

W maju wąskotorówka będzie kursować w dni: 1, 3, 7, 14, 21 i 28 maja. Dostępne są jednostronne bilety w cenie: 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Dzieci do 4 lat podróżują bezpłatnie. Bilety kupimy na stronie internetowej SGKW lub bezpośrednio u konduktora. Liczba miejsc w pociągu jest ograniczona.

- Majówka z koleją wąskotorową? Czemu nie! To znakomita okazja na spotkanie oko w oko z parowozem (pociąg poprowadzi szacowny Ryszard!) i wycieczkę do Tarnowskich Gór z najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie, jeździmy od 1853 roku, w tym roku obchodzimy więc 170-lecie - cieszą się członkowie SGKW.

- Zapraszamy też na spacer po naszej stacji Bytom Karb Wąskotorowy, drobne zakupy w sklepie z pamiątkami oraz opowieść naszego przewodnika. Chcielibyśmy się pochwalić, że nasza kolekcja taboru jest jedną z najbogatszych w Polsce - dodają.

Rozkład jazdy

W tym miesiącu popularne pociągi będą jeździć sześć dni. Warto zarezerwować sobie jeden z nich i wybrać się w trasę. Po drodze zobaczymy nie tylko centrum Bytomia oraz Tarnowskich Gór, ale także dawne ślady po górniczej przeszłości regionu, Kanion Tarnogórski czy Park Piny. Taka wycieczka spodoba się także najmłodszym.

SGKW Bytom
Tarnowskie Góry. Wąskotorówka

Może Cię zainteresować:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon