Weekend seniora z kulturą 2023. Gdzie można się wybrać w Tarnowskich Górach?

W całej Polsce seniorzy będą mieli trzy dni na skorzystanie z różnorodnych atrakcji za darmo lub niewielką opłatę. W akcję włącza się także nasze miasto. To dobra okazja, by wybrać się do centrum!

MKiDN
Seniorzy tarnowskie gory muzeum

Weekend dla seniora w Tarnowskich Górach

W najbliższe wolne od pracy dni różne instytucje dołączą do ogólnokrajowego programu. Akcja Weekend seniora z kulturą ma zachęcić starszych mieszkańców do odwiedzenia ciekawych miejsc. Co ważne - placówki biorące udział w przedsięwzięciu zapraszają na wizytę bezpłatnie lub z dużą zniżką. Akcja trwa od 29 września do 1 października.

- Dzięki inicjatywie MKiDN seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Wśród bezpłatnych lub płatnych symbolicznie propozycji są m.in. oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym - wyliczają organizatorzy.

Coś ciekawego będzie można znaleźć także w Srebrnym Mieście. Swoje drzwi przed seniorami otwiera Muzeum w Tarnowskich Górach. Osoby w wieku 60+ będą mogły zobaczyć wystawy stałe i czasowe bezpłatnie. Muzeum znajdziemy pod adresem Rynek 1. W weekend placówka jest otwarta:

  • w piątek w godzinach: 10:00-16:00
  • w sobotę w godzinach: 10:00-15:00
  • w niedzielę w godzinach: 12:00-17:00

Aktualnie w Muzeum zobaczymy wystawę stałą opowiadającą o historii Tarnowskich Gór, a także wstawy czasowe: "Buławą i szablą – w 340. Rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Militaria ze zbiorów Krzysztofa Ledwonia" i "Friedrich August Bouterwek, Leśne święto ku czci Pana – wystawa jednego dzieła".

Swierklaniec mapping palac kawalera

Może Cię zainteresować:

Wrazidloki zapraszają na nocne zwiedzanie Świerklańca. W planie mapping z Korfantym

Autor: Urszula Gołkowska

26/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon