Wrazidloki zapraszają na nocne zwiedzanie Świerklańca. W planie mapping z Korfantym

W jednym z najpiękniejszych parków powiatu tarnogórskiego odbędzie się widowiskowe wydarzenie, którego szkoda przegapić. Będzie historycznie, nastrojowo i muzycznie.

Stowarzyszenie Wrazidlok
Swierklaniec mapping palac kawalera

Nocna wyprawa do Świerklańca

Kto by nie chciał zobaczyć, jak Pałac Kawalera prezentuje się w blasku pochodni i zwiedzić zakamarków zabytku wieczorową porą? Już niebawem nadarzy się ku temu okazja. Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na wydarzenie poświęcone historii Śląska.

Już 6 września (w piątek) w świerklanieckim parku odbędzie się wyjątkowy wieczór. Najpierw o godzinie 17:00 w Pałacu Kawalera rozpocznie się dyskusja "Od Korfantego do Buzka" – o losach śląskiej chadecji. Na 18:30 zaplanowano część widowiskową. Członkowie Stowarzyszenia Wrazidlok i Chór "Magnificat" w pochodzie z pochodniami rozpoczną pokaz mappingowy "Triumf i łzy". Jego głównym bohaterem będzie Wojciech Korfanty. Na zakończenie, o godzinie 19:30, przewidziano nocne zwiedzanie Pałacu Kawalera z przewodnikiem.

- Pomysłodawcą i producentem widowiska jest dr Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia Wrazidlok. Tekst do widowiska napisał korfanciorz Józef Krzyk. O muzyczną oprawę wieczoru zadba chór "Magnificat" z Czuchowa pod batutą Maestry Stefanii Szyp - informują organizatorzy.

Warto wiedzieć, że codziennie 30 minut po zachodzie słońca na fasadzie Pałacu Kawalera zobaczymy mapping opowiadający historię o Blace de Paiva oraz Guidzie Henckel von Donnersmarck - dawnych właścicielach Świerklańca.

Swierklaniec palac kawalera

Może Cię zainteresować:

Jeszcze jeden powód, by odwiedzić Świerklaniec. W Parku pojawiła się gra terenowa

Autor: Urszula Gołkowska

20/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon