Wianki na wodzie i szukanie kwiatu paproci. Tak wyglądała Noc Świętojańska w Kaletach

W Leśnym Zakątku Śląska miało miejsce bardzo nastrojowe wydarzenie. Świętowano tam nadejście lata. Nad Zieloną zapłonęły świece.

Noc Świętojańska w Kaletach

Choć do wspomnienia świętego Jana zostało jeszcze trochę czasu, w Zielonej bawiono się już w zeszłym tygodniu. W piątek, 16 czerwca, nad zalewem miała miejsce druga odsłona wydarzenia, które zainaugurowano w zeszłym roku. Także tym razem atrakcji nie zabrakło. Przed publicznością zaprezentowali się przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Miotku, Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety wraz z dziecięcym Zespołem Pieśni i Tańca Kalety, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego oraz Klubu Seniora w Miotku.

Goście mogli wziąć udział w atrakcjach inspirowanych tradycjami związanymi z Nocą Świętojańską - konkursie na najpiękniejszy wianek czy szukaniu kwiatu paproci. Organizatorzy przewidzieli także bardziej nowoczesny akcent - punkt programu Czyste Powietrze. Na finał zostawiono coś specjalnego. Na wodę Zalewu Zielona puszczone zostały kwietne wianki z płonącymi świecami.

Obozowisko na głównej polanie

Może Cię zainteresować:

Weekend z wojami w powiecie tarnogórskim. Szykują się III Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim

Autor: Urszula Gołkowska

19/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon