Wielki sukces młodego sportowca ze Świerklańca. Będzie studiował w Stanach Zjednoczonych

Utalentowany pływak pochodzący z powiatu tarnogórskiego dostał zaproszenie do kontynowania edukacji za oceanem. Nie była to jedyna oferta...

Karpiński Davenport University

Gratulacje dla Jakuba Karpińskiego!

W naszym powiecie nie brakuje zdolnej młodzieży. Kolejną osobą, która to potwierdza jest Jakub Karpiński, których pochodzi ze Świerklańca. Przez kilka lat uczył się w Warszawie i stale rozwijał swoje zdolności pływackie. Od najbliższego września będzie z dumą nosił biało-czerwone barwy... uczelni Davenport University. Znajduje się ona w miejscowości Grand Rapids w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych.

- Młodego sportowca ze Świerklańca zauważył head coach Davenport University Justin Vazguez dzięki platformie Swimcloud. Trener nawiązał kontakt z Jakubem i zaprosił go do nauki na tej uczelni. Nie była to jedyna oferta od amerykańskich uczelni, ale Jakub zdecydował się na naukę w Michigan - podają przedstawiciele rodzinnej gminy Jakuba.

Młody sportowiec będzie studiował informatykę, ale nie porzuci oczywiście pływackich ambicji. Swoje zdolności może rozwijać w reprezentacja Davenport University, która rywalizuje w drugiej dywizji NCAA - Narodowego Stowarzyszenia Sportów Akademickich.

- Od 13 roku życia Jakub uczy się w Warszawie. Jego wielkim marzeniem były studia w Stanach Zjednoczonych. Cieszymy się, że marzenie naszego syna staje się realne. Jako rodzice mocno go w tym wspieramy – powiedziała pani Katarzyna Karpińska, mama Jakuba

Sportowcowi ze Świerklańca gratulujemy i życzy wielu kolejnych sukcesów!

Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków Olsztyn 2021

Może Cię zainteresować:

Worek medali dla tarnogórskich pływaków. To trzeba zobaczyć! [FILM]

Autor: Urszula Gołkowska

20/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon