Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach. Wielkie otwarcie coraz bliżej

W Tarnowskich Górach przy ulicy Czarnohuckiej (Sowice) powstaje Muzeum Motoryzacji. Kiedy otworzy swoje drzwi dla turystów?

Czarnohucka10.pl zaprasza

Na otwarcie czekają liczni fani nie tylko z Tarnowskich Gór. Muzeum może stać się kolejną atrakcją, która przyciągnie do naszego miasta gości z całego województwa, a nawet kraju. W postindustrialnych wnętrzach zobaczymy wiele zabytkowych samochodów, ale także rowerów, motorowerów, czy motocykli. Wystawa zajmie aż 1800 m2.

- Trzon kolekcji stanowią unikatowe na skalę europejską pojazdy z przedziału lat 1869-1979. W kolekcji znajdują się pojazdy polskie, francuskie, włoskie, niemieckie, angielskie oraz amerykańskie. Planuje się, że poza pojazdami, w ramach stałej wystawy, kompleksowo wyeksponowana zostanie historia motoryzacji i myśli technicznej - opowiadają organizatorzy. - To będzie miejsce nie tylko dla pasjonatów motoryzacji, ale dla każdego, kto lubi odkrywać unikatowe miejsca w kraju - dodają.

Otwarcie zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze informacje o planach związanych z Muzeum poznaliśmy w styczniu. Placówka przyjmie pierwszych gości już za kilka tygodni - w czerwcu 2021 roku. Mimo poważnych ograniczeń, z jakimi obecnie muszą liczyć się instytucje kulturalne oraz rozrywkowe, twórcy wystawy stałej są dobrej myśli.

- Z niecierpliwością oczekiwaliśmy 2021 roku. W jego połowie chcemy zaprosić Państwa do zwiedzania unikatowego w tej części Europy Muzeum Motoryzacji. Wystawa stała oraz wystawy czasowe na powierzchni ponad 2000 m2. Oj, będzie się działo! - zapowiadają.

8 marca i samochody

Chociaż Muzeum nie zostało jeszcze oficjalnie otwarte, jego twórcy zorganizowali już pierwsze wydarzenie. Na początku marca zaprosili wszystkie miłośniczki motoryzacji na bezpłatną sesję zdjęciową z okazji Dnia Kobiet.

- To jest nasz prolog wydarzeń - w naszym kalendarzu już są: Dzień Dziecka, spotkanie z Mikołajem, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki i wiele innych wydarzeń. Już nie możemy się doczekać! Robimy wszystko, aby jak najszybciej się otworzyć i zacząć działać pełną parą! Pomysłów mamy mnóstwo i teraz tylko "walczymy" z materią, czyli remontem - tłumaczyli inicjatorzy akcji.

Motoryzacyjny challange

Osoby, które chciałyby się przyczynić do powstania Muzeum w Sowicach, mogą wesprzeć tę inicjatywę poprzez portal zrzutka.pl. Do tej pory w zbiórce udział wzięło 21 osób. Przekazali oni łączną kwotę w wysokości 4 992 złotych.

- Zapraszamy wszystkich do współtworzenia Muzeum. Jeśli podoba Ci się to, co robimy, to wesprzyj naszą działalność i pomóż nam stworzyć unikatowe miejsce! - zachęcają organizatorzy.

fot. Czarnohucka10.pl

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum motoryzacji tarnowskie gory

Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach. Sesja...

Salony MW Auto Opel Grandland

Potrzebujesz auta? Opel Grandland dostępny od ręki w MW Auto

Dzień Elektromobilności w tarnogórskiej "Sorbonie"

Tarnogórska "Sorbona" nawiązuje nowe ciekawe kontakty

Matrx Media zdjęcie główne 23 05 2022

TOP 6 gadżetów elektronicznych na Dzień Dziecka 2022

I Rajd Tylko dla Zuchwałych. W tym roku pojazdy pojawią się także w Tarnowskich Górach

II Rajd Tylko dla Zuchwałych. Zabytkowe samochody na rynku

Jeden z eksponatów w Muzeum Motoryzacji

Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach ma opóźnienie

Park linowy katowice

Majówka 2021. Atrakcje na Górnym Śląsku. 5...