Wielkie sprzątanie w Zielonej. Kalety zapraszają wolontariuszy do ekologicznej akcji

Leśny Zakątek Śląska stanie się czystszy i przyjemniejszy. To dzięki pracy chętnych mieszkańców, którzy pomogą w sprzątaniu jednej z dzielnic. Na koniec wydarzenia zaplanowano wspólną integrację przy ognisku.

Razem dla Zielonej

Urząd Miasta zapowiedział kolejną edycję akcji, jaka od wielu lat ma miejsce w Kaletach. Pierwsza odsłona odbyła się jeszcze w 2011 roku. Od tego czasu chętni zbierają się, by razem posprzątać teren przy Zalewie Zielona. Przed nami trzynaste spotkanie wolontariuszy.

- Przez te wszystkie lata wspierali nas w tej akcji członkowie koła wędkarskiego PZW Kalety, radni Rady Miejskiej w Kaletach, przedstawiciele organizacji społecznych oraz mieszkańcy Zielonej. Również i w tym roku serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą bezinteresownie włączyć się w to działanie - zachęcają urzędnicy miejscy.

Wydarzenie odbędzie się w okolicy pierwszego kalendarzowego dnia wiosny. To data, która motywuje wiele grup do podobnych działań proekologicznych. W Kaletach uczestnicy akcji spotkają się 23 marca (sobota). Rozpoczną pracę o godzinie 8:00 przy wiacie nieopodal górnego zbiornika wodnego. Organizatorzy proszą, by chętni zabrali z sobą przydatny sprzęt, np. grabki, łopaty, miotły, taczki, worki na śmieci. Na zakończenie sprzątania zaplanowano integrację. Będzie można spotkać się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami.

Kalety zielona

Może Cię zainteresować:

Zalew Zielona w Kaletach. Dojazd, pole namiotowe, przydatne informacje

Autor: Urszula Gołkowska

23/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon