Wielkie święto UKS Unia Strzybnica. Klub z Tarnowskich Gór obchodził 100. rocznicę

Ten weekend należał do piłkarzy. W Strzybnicy młodsi i starsi sportowcy celebrowali wyjątkowy jubileusz. Z tej okazji zaprezentowali odświeżone logo oraz maskotkę, a to jeszcze nie koniec nowości.

100 lat UKS Unia Strzybnica

Takie urodziny trzeba porządnie świętować. 15 czerwca na terenie stadionu atrakcji nie brakowało. Coś dla siebie znaleźli i młodzi fani piłki, i doświadczeni miłośnicy tego sportu. Jednym z ważniejszych punktów programu stał się mecz o mistrzostwo A-klasy. Unia Strzybnica stanęła naprzeciw Iskry Lasowice. Gospodarze wygrali z rywalami 4:0.

Kolejnym powodem do dumy jest nowe logo klubu. Zostało oficjalnie zaprezentowane podczas sobotniego festynu. Piłkarzom towarzyszyć też będzie maskotka klubu. Nazywa się Fredzio. Skąd takie imię? Chyba nie można znaleźć innego, które bardziej wiązałoby się ze Strzybnicą - kiedyś Friedrichshütte, czyli Hutą Fryderyk. Razem z piłkarzami świętowali też miłośnicy kijków. Do wydarzenia dołączyli się członkowie NORDICUS Strzybnica.

W niedzielę, 16 czerwca, odbyła się bardziej oficjalna część obchodów. Sportowcy podziękowali za powstanie swojego klubu podczas Mszy, a później odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu w Pałacu w Rybnej. Jeszcze w tym roku Unię Strzybnica czeka niemały upominek. Miasto planuje budowę sztucznego boiska treningowego za główną trybuną.

- Poza awansem trudno o lepszy prezent na urodziny - śmiali się działacze i zawodnicy.
Kalety strefa kibica

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstała Strefa Plenerowego Euro. Obejrzymy tam mecze mistrzostw

Autor: Urszula Gołkowska

14/06/2024

Górnik Zabrze w gminie Zbrosławice

Może Cię zainteresować:

Górnik w Zbrosławicach, Zbrosławice na stadionie. Młodzi sportowcy poznali swoich idoli

Autor: Urszula Gołkowska

04/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon