Wielkie szydełkowanie w Tarnowskich Górach. Rękodzielniczki tworzą szalik dla WOŚP

Mieszkanki naszego miasta włączyły się w ogólnopolską akcję organizowaną w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co udało im się stworzyć?

Szalik dla WOŚP

W tym roku wiele osób z całego kraju uszyje jeden wielki szalik. Powstanie on z tysięcy małych skrawków wysyłanych do koordynatorów akcji. Kolorowe dzieło zostanie wystawione na internetowej aukcji, a dochód z jego sprzedaży zasili konto WOŚP. Miłośnicy drutów, szydełka i włóczki tworzą materiałowe prostokąty o szerokości 20 cm. Pod koniec stycznia nadesłane do organizatorów kawałki zostaną zszyte i stworzą ogromny szalik.

Wyzwanie podjęła także grupa Rękodzielne Tarnogórzanki. 7 stycznia jej członkinie spotkały się w Starej Stajni u Wojtachy na wspólnym dzierganiu. Efekty można zobaczyć w poniższej galerii zdjęć.

- Piękna akcja znowu spowodowała radość ze wspólnego celu i przypływ pozytywnej energii - wspominają rękodzielniczki.

Zaangażowane są także inne miasta na terenie naszego województwa. Wśród nich między innymi: Katowice, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Gliwice czy Zabrze. W tym roku WOŚP wesprze starania o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Spot reklamowy WOŚP 2021. Autorką jest tarnogórzanka

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon