Wypadek w gminie Tworóg. Poszkodowany rowerzysta w szpitalu. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na początku tygodnia w miejscowości Hanusek. Kierowca samochodu potrącił rowerzystę i odjechał.

Wypadek w Hanusku

Sezon rowerowy trwa, a więc rozpoczął się także czas kolizji z udziałem cyklistów. Do jednej z niebezpiecznych sytuacji doszło w poniedziałek, 30 maja, w Hanusku około godziny 19:30. Z ustaleń policjantów wynika, że na drodze krajowej nr 11 prawidłowo jadący rowerzysta został potrącony przez samochód dostawczy z otwartą skrzynią ładunkową. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu przystanku autobusowego "Hanusek PKP". Sprawca uciekł z miejsca wypadku.

Poszkodowany rowerzysta - 47-latek z Tarnowskich Gór - został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejsce wypadku zostali także skierowani strażacy z JRG Tarnowskie Góry oraz OSP Tworóg.

- Do naszych zadań należało: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej, kierowanie ruchem drogowym, który w chwili działań ratunkowych odbywał się wahadłowo - podają druhowie ochotnicy.

Widziałeś go? Skontaktuj się z policją

Funkcjonariusze poszukują sprawcy wypadku. Wszyscy, którzy mogą mieć informacje na jego temat, są proszeni o przekazanie ich mundurowym z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach przy ul. Bytomskiej 6 (numer telefonu: 47 853 42 55, 112) lub innej jednostki policji.

- Osoby, które mogły być świadkami tego zdarzenia lub przemieszczały się w godzinach 19:00-19:30 DK 11 z Tarnowskich Gór w kierunku Tworoga, a posiadają wideorejestratory w swoich samochodach, proszone są o kontakt z tarnogórską policją - dodają funkcjonariusze.
Wypadek w Hanusku

Może Cię zainteresować:

Gmina Tworóg. Groźny wypadek na niebezpiecznym odcinku drogi. Jedna osoba w szpitalu

Autor: Redakcja TG

31/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon