Wybór nowego dyrektora pałacu w Rybnej. Tarnogórska radna składa zapytanie do burmistrza

Niedawne zmiany związane z pałacem w Rybnej i nową osobą, która będzie odpowiedzialna za prowadzenie instytucji, budzą spore emocje wśród lokalnej społeczności. Jedna z radnych złożyła pismo w sprawie wyjaśnienia tej sytuacji.

Pałac w Rybnej

Nowy dyrektor pałacu w Rybnej

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Urząd Miasta poinformował o zmianach personalnych, jakie weszły w życie z dniem 1 lipca. Najwięcej emocji wzbudziły dwie wiadomości. Piotr Skrabaczewski został wybrany na Prezesa Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Zarządu Nieruchomości Tarnogórskich. Natomiast obowiązki dyrektora pałacu w Rybnej objął Sebastian Markisch. Jest on radnym z Zabrza. Na stanowisko został wybrany bez konkursu.

Tarnowskie Góry urząd miasta zmiany

Może Cię zainteresować:

Roszady w Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry. Kto obejmie nowe stanowiska?

Autor: Redakcja TG

01/07/2022

Tarnogórska radna chce wyjaśnienia sytuacji

Nowe zmiany nie przeszły bez echa i mieszkańcy nie kryją swojego zainteresowania tą sprawą. Na ręce Adriana Wolnika, Przewodniczącego Rady Miejskiej ma trafić pismo od Aleksandry Król-Skowron. Radna pyta w nim o przyczyny wyboru Sebastiana Markischa na wspomniane stanowisko. Prosi również o informacje na temat doświadczenia nowego dyrektora. Jeden z punktów dokumentu odnosi się także do domniemanego ubiegania się o posadę dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Tarnowskich Górach, o jaką miał starać się Markisch.

- Zastanawia mnie, jakimi przesłankami kierował się burmistrz, podejmując tę decyzję. Tarnowskie Góry to miasto wyjątkowe, w którym bez problemu znaleźć można wiele wybitnych osobowości, które świetnie zajęłyby miejsce po znakomitym, w mojej ocenie, dyrektorze Adamie Morawcu - stwierdza
Aleksandra Król-Skowron.
- Czy tej kwestii nie rozsądziłby lepiej od burmistrza otwarty konkurs, w którym komisja mogłaby dokonać obiektywnego wyboru osoby mającej najlepsze pomysły na zarządzanie instytucją? - pyta.

O odpowiedzi władz miasta, gdy zostanie ona udostępniona, będziemy informować w kolejnych artykułach.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon