Wycieczki, pokazy i Bieg Niepodległości. Co się dzieje w naszym powiecie 11 listopada?

Przed nami zbliżający się długi weekend. W naszym powiecie propozycji na ciekawe spędzenie czasu nie zabraknie. Z okazji 11 listopada zaplanowano nie tylko oficjalne obchody, ale także atrakcje towarzyszące. Wybraliśmy dla Was kilka z nich.

Urszula Gołkowska
11 listopada 2022 tg

1. Podróż w czasie

Dla wszystkich fanów historii, ale nie tylko. Niedawno otwarte Muzeum Techniki Militarnej w Zbrosławicach zaprasza na wspólne świętowanie.

- Tego dnia nie zabraknie uroczystego odśpiewania hymnu, wystawy zabytkowych pojazdów wojskowych, a dla odwiedzających ugotujemy coś dobrego w kuchni polowej - zapowiadają opiekunowie tego miejsca.

W planie: zwiedzanie z przewodnikiem (o każdej pełnej godzinie), spotkania z rekonstruktorami, kuchnia polowa, wycieczki do niemieckiego schronu bojowego, pokaz pirotechniczny (godz. 17:00). Wstęp wolny. Wydarzenie potrwa od godziny 13:00 do 17:00.

2. Aktywny początek weekendu

Osoby lubiące wyzwania może zainteresować propozycja z Kalet. 11 listopada obędzie się tam jubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu Niepodległości. Zawodnicy wyruszą o godzinie 10:00 z okolicy Zalewu Zielona. Będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Zarejestrować się można wysyłając maila na adres: jacek.lubos@kalety.pl. Kartę zgłoszenia znajdziemy na stronie internetowej Urzędu Miasta Kalety.

Po zakończeniu biegu organizatorzy przewidują poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe biało-czerwone kotyliony. Na najlepszych biegaczy czekają także puchary.

3. Operacja "Trójkąt"

Stowarzyszenie "Cidry na Kole" z Radzionkowa proponuje natomiast wspólną wycieczkę rowerową. Uczestnicy wybiorą się do "Trójkąta Trzech Cesarzy".

- Data wycieczki nie jest przypadkowa, bowiem w tym dniu, przed 104 laty, zakończyła się I wojna światowa, a wraz z nią przestał istnieć trójstyk trzech wielkich cesarstw europejskich: Prus, Rosji i Austro-Węgier - stwierdzają organizatorzy rajzy.

Uczestnicy zobaczą także sosnowieckie szlaki rowerowe: "Dawnego Pogranicza", "Czarnego Morza" i "Lasu Zagórskiego" oraz zbiorniki wodne: Pogoria w Dąbrowie Górniczej, jezioro Rogoźnik. Całość trasy wyniesie około 90 kilometrów. W sprawie szczegółowych informacji i zapisów należy dzwonić pod numer telefonu: 607 850 244 lub 507 341 716.

Mimo wszystko nie znaleźliście tego, czego szukaliście? Polecamy zerknąć jeszcze do poniższego tekstu, gdzie przedstawiamy, co czeka nas w ten weekend w samych Tarnowskich Górach.

Dzień Niepodległości 6

Może Cię zainteresować:

11 listopada w Tarnowskich Górach. Gdzie w tym roku warto wybrać się w Święto Niepodległości?

Autor: Urszula Gołkowska

07/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon