11 listopada w Tarnowskich Górach. Gdzie w tym roku warto wybrać się w Święto Niepodległości?

Przed nami zbliżający się długi weekend. Z okazji nadchodzącego święta w Tarnowskich Górach przygotowano obchody w bardziej lub mniej oficjalnym stylu. Co będzie się działo?

Magdalena Grabowska
Dzień Niepodległości 6

10 listopada

Tarnogórzanie rozpoczną świętowanie od szalonej imprezy w stylu dwudziestolecia międzywojennego. Stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza na tradycyjną Potańcówkę. Rozpocznie się ona w najbliższy czwartek o godzinie 20:00 w Restauracji Skarbiec (Rynek 14). Więcej informacji TUTAJ.

Tego samego dnia, ale nieco wcześniej Urząd Miasta zaplanował uroczysta odprawę i przemarsz na Cmentarz Wojenny. Początek o godzinie 17:00 na rynku. Następnie odbędzie się Apel Poległych i składanie kwiatów pod pomnikami.

11 listopada

O godzinie 10:00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się Msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej pod tablicami pamięci złożone zostaną kwiaty.

Wieczorem, o godzinie 17:00, w Pałacu w Rybnej odbędzie się uroczysta gala związana z nagrodą "Srebrne Skrzydło". Wyróżnienie to trafia do zasłużonej dla Tarnowskich Gór osoby. Wydarzenie uświetni koncert Krystyny Prońko.

Na wspólne świętowanie w muzycznym stylu zaprasza Tarnogórskie Centrum Kultury. O godzinie 18:00 przed publicznością zaprezentuje się Młodzieżowy Chór Rozrywkowy DAFNE oraz Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa SYMFONIX pod batutą Oliwii Bentkowskiej. W repertuarze oczywiście pieśni patriotyczne. Podczas wydarzenia usłyszymy m.in. "Wojenko, Wojenko", "O mój rozmarynie" czy "Przybyli ułani pod okienko".

13 listopada

Muzeum w Tarnowskich Górach organizuje kolejny Koncert pod Renesansowym Stropem. Tematem będzie "Życzenie – poranek chopinowski". Koncert rozpocznie się o godzinie 11:00. Tym razem będziemy mogli posłuchać: Justyny Bujak (sopran), Ewy Menaszek (mezzosopran), Jana Kantego Mikosza (fortepian).

Tarnowskie góry marcinki 2022

Może Cię zainteresować:

Marcinki 2022 w Tarnowskich Górach. Gdzie warto wybrać się z dziećmi?

Autor: Urszula Gołkowska

04/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon