11 listopada w Tarnowskich Górach. Gdzie w tym roku warto wybrać się w Święto Niepodległości?

Przed nami zbliżający się długi weekend. Z okazji nadchodzącego święta w Tarnowskich Górach przygotowano obchody w bardziej lub mniej oficjalnym stylu. Co będzie się działo?

Magdalena Grabowska
Dzień Niepodległości 6

10 listopada

Tarnogórzanie rozpoczną świętowanie od szalonej imprezy w stylu dwudziestolecia międzywojennego. Stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza na tradycyjną Potańcówkę. Rozpocznie się ona w najbliższy czwartek o godzinie 20:00 w Restauracji Skarbiec (Rynek 14). Więcej informacji TUTAJ.

Tego samego dnia, ale nieco wcześniej Urząd Miasta zaplanował uroczysta odprawę i przemarsz na Cmentarz Wojenny. Początek o godzinie 17:00 na rynku. Następnie odbędzie się Apel Poległych i składanie kwiatów pod pomnikami.

11 listopada

O godzinie 10:00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się Msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej pod tablicami pamięci złożone zostaną kwiaty.

Wieczorem, o godzinie 17:00, w Pałacu w Rybnej odbędzie się uroczysta gala związana z nagrodą "Srebrne Skrzydło". Wyróżnienie to trafia do zasłużonej dla Tarnowskich Gór osoby. Wydarzenie uświetni koncert Krystyny Prońko.

Na wspólne świętowanie w muzycznym stylu zaprasza Tarnogórskie Centrum Kultury. O godzinie 18:00 przed publicznością zaprezentuje się Młodzieżowy Chór Rozrywkowy DAFNE oraz Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa SYMFONIX pod batutą Oliwii Bentkowskiej. W repertuarze oczywiście pieśni patriotyczne. Podczas wydarzenia usłyszymy m.in. "Wojenko, Wojenko", "O mój rozmarynie" czy "Przybyli ułani pod okienko".

13 listopada

Muzeum w Tarnowskich Górach organizuje kolejny Koncert pod Renesansowym Stropem. Tematem będzie "Życzenie – poranek chopinowski". Koncert rozpocznie się o godzinie 11:00. Tym razem będziemy mogli posłuchać: Justyny Bujak (sopran), Ewy Menaszek (mezzosopran), Jana Kantego Mikosza (fortepian).

Tarnowskie góry marcinki 2022

Może Cię zainteresować:

Marcinki 2022 w Tarnowskich Górach. Gdzie warto wybrać się z dziećmi?

Autor: Urszula Gołkowska

04/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Kamiliańska Orkiestra zaprasza na Koncerty Noworoczne

Annum festival 2022 tarnowskie góry

Magnificat na finał. Annum Festival zaprasza

Tarnowskie Góry 2022 koncerty

Rusza Tarnogórskie Letnie Trąbienie 2022

Tarnowskie Góry biblioteka kiermasz

Biblioteka w Tarnowskich Górach zaprasza na kiermasz książek

Tarnowskie Góry koncerty 2022

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na koncerty

Tarnowskie Góry - Iwona Pavlović i konkurs tańca

Mistrzostwa Polski i Iwona Pavlović w Tarnowskich Górach