Wydarzenie dla miłośników historii nie tylko lokalnej. Śladami Bouterweka przez Tarnowskie Góry

Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na spotkanie z twórczością malarza, który prezentował swoje talenty na europejskich salonach. Pochodził jednak z Górnego Śląska. Gdzie można odnaleźć jego ślady w naszym mieście?

Muzeum w Tarnowskich Górach
Muzeum w tarnowskich górach wykład

Górnośląskie ślady Friedricha Augusta Bouterweka

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów tarnogórska placówka zaprezentowała swój nowy nabytek. Jest to obraz "Leśne święto ku czci Pana" autorstwa Friedricha Augusta Bouterweka. Dzieło zostało zakupione w austriackim domu aukcyjnym Dorotheum, a od maja tego roku jest prezentowane gościom Muzeum w Tarnowskich Górach.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że to nie jedyna praca Bouterweka, jaką można zobaczyć w naszym mieście. Tarnogórscy muzealnicy zapraszają na wykład poświęcony malarzowi. Podczas spotkania uczestnicy poznają więcej szczegółów dotyczących jego związków ze Srebrnym Miastem.

- Celem wykładu jest przedstawienie nielicznie dostępnych informacji dotyczących przodków i rodzeństwa Bouterweka, pierwszych lat jego życia spędzonych w Tarnowskich Górach, a także kilku namalowanych przez niego obrazów, które ozdobiły miejscowe kościoły - zapowiadają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum w Tarnowskich Górach (ul. Rynek 1) 25 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 16:00. Wykład poprowadzi Marek Panuś. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Mapping na Pałacu Kawalera

Może Cię zainteresować:

Świerklaniec zaprasza zakochanych i nie tylko. Warto wybrać się tam po zachodzie słońca...

Autor: Urszula Gołkowska

25/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon