Wymień doniczkę na kwiatek w Miasteczku Śląskim. Ruszyła akcja "Roślinoteka"

Masz za dużo zieleni w domu? A może chcesz znaleźć nową ekologiczną ozdobę? Niezależnie od powodów Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim zaprasza do udziału w przyrodniczej akcji.

Wymiana roślin w Miasteczku Śląskim

Oddajemy i wybieramy nowe książki, ubrania czy przedmioty codziennego użytku. Dlaczego więc nie zrobić małej zmiany w domowej kolekcji roślinek? Biblioteka z Miasteczka Śląskiego zorganizowała możliwość wymiany zieleni oraz związanych z nią akcesoriów. Kiedy przyroda zmierza ku jesiennemu letargowi, inicjatorzy akcji zapraszają do czegoś odwrotnego.

- My w tym czasie przewrotnie proponujemy dużo zieleni, a to za sprawą kolejnej edycji naszej zielonej imprezki, jaką jest wymiana roślin czyli Roślinoteka. Odpalamy ją w czwartek 28 września - zapowiadają. - Zapraszamy zwłaszcza wszystkich maniaków ogrodowych, choć nie tylko - dodają.

Co można przynosić? Znajdzie się miejsce na: ukorzenione szczepki, ucięte listki, gotowe sadzonki, nasiona, kwiaty doniczkowe, doniczki, osłonki, kwietniki czy makramy. W zamian można zabrać do domu coś ze specjalnego zielonego stoiska. Przygotowano także dodatkowy regał z poradnikami poświęconym ogrodnictwu. Od dziś, 28 września, biblioteka czeka na miłośników domowej dżungli.

- Nasz biblioteczny stół zrobił się zielony, a w niektórych miejscach kolorowy, a to za sprawą takich roślin jak: aksamitka, macierzanka, irysy, trzmielina, mięta, muszkat, rozchodnik kaukaski, sasanka, paprotka, żyworódka, fiołek afrykański, koniczynka szczawik, skrzydłokwiat, kliwia, tymianek, lawenda, kosmos, nagietek, powój, dziwaczek, gailardia, mahonia, cis, pierwiosnek, koleus, ostnica cieniutka - wyliczają bibliotekarze.

Instytucja jest otwarta od poniedziałku do środy w godzinach: 10:00-18:00 oraz od czwartku do piątku w godzinach: 7:00-15:00.

Tarnogórzanie sadzą drzewa 7

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach trwa akcja "Adoptuj drzewo". Jej postępy zobaczymy na specjalnej mapie

Autor: Urszula Gołkowska

05/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon