Wyróżnienie dla tarnogórzanki. Zofia Hernas na targach 4 Design Days w Katowicach 2022

Praca projektantki zdobyła wyróżnienie podczas Plebiscytu Dobry Design 2022. Gratulujemy!

Zofia Hernas wyróżniona

Tegorocznym targom 4 Design Days towarzyszył plebiscyt, na który swoje projekty przesłało kilkuset uczestników. Prace zostały ocenione przez jury i redakcje portali Dobrzemieszkaj.pl i Propertydesign.pl. Wybrane pomysły prezentowano podczas targów, gdzie z kolei opiniowali je uznani architekci, designerzy, przedstawiciele uczelni artystycznych i organizacji branżowych oraz eksperci marketingu i e-commerce.

Przyznano nagrody w 12 kategoriach: meble, meble biurowe, kuchnie, AGD kuchenne, wyposażenie łazienki, tkaniny, dekoracje, oświetlenie, podłogi i ściany, drzwi i okna, smart home, mała architektura. Po raz pierwszy wręczono także nagrody w trzech kategoriach specjalnych: Best Polish Design, Best Polish Designer i Best Polish Designer under 30.

– Plebiscyt Dobry Design od 2011 roku wyłania najciekawsze produkty wnętrzarskie oraz rozwiązania odmieniające przestrzenie domów i mieszkań. W tym roku konkurs przenieśliśmy na arenę 4 Design Days, największej imprezy o architekturze i wzornictwie w Polsce – mówi Ewa Kozioł, redaktorka portalu Dobrzemieszkaj.
– Dobry Design podsumowuje to, co wydarzyło się na rynku projektowania w ostatnim czasie. Do konkursu zgłoszono w tym roku kilkaset produktów, co pokazuje, że polskie wzornictwo ma się dobrze – dodaje Justyna Łotowska, redaktorka portalu Dobrzemieszkaj.pl.

Na liście nagrodzonych znajdziemy także nazwisko reprezentantki Tarnowskich Gór.

Best Polish Designer under 30

Tytuł Dobry Design 2022: Klaudia Gołaszczyk za wyjątkowy projekt Religa Heart, czyli sterownika pompy wspomagania serca.

Wyróżnienia: Karolina Kruszewska, Magdalena Bojko-Michalak, Patrycja Gorzela oraz Zofia Hernas.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 28 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

MALU - pomocnik małych pacjentów

Tarnogórzanka stworzyła projekt MALU. Jest to holter EKG dedykowany dzieciom.

- Na podstawie konsultacji z kardiologami dziecięcymi, rodzicami dzieci z wadami serca oraz specjalistami od technologii medycznych powstał projekt Malu, który stanowi innowacyjne rozwiązanie na rynku sprzętów medycznych. Produkt składa się z kamizelki utrzymującej holter na klatce piersiowej oraz rejestratora dostosowanego kształtem do dzieci. Kamizelka posiada część centralną wykonaną z silikonu medycznego i doczepiane do niej regulowane, tekstylne szelki. Część środkowa odpowiada za stabilizację i schowanie nadmiaru kabli oraz posiada miejsce na rejestrator. Regulowane szelki umożliwiają dostosowanie produktu do różnych grup wiekowych odbiorców. Rejestrator ma obły, trójkątny kształt, z jednym przyciskiem włączania/wyłączania, na każdym rogu urządzenia umieszczone są diody, które informują użytkownika o końcu badania, problemach z elektrodą, naładowaniu i rozładowaniu baterii - czytamy w opisie produktu.

Autorka projektu ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Swoje umiejętności doskonaliła w Pracowni Projektowania Produktu, Projektowania Ergonomicznego oraz Pracowni Ceramiki. Zanim jednak Zofia Hernas rozpoczęła swoje kształcenie na uczelni wyższej, uczęszczała do II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach.

W zeszłym roku projektantka również została dostrzeżona podczas ogólnopolskiego konkursu.

Sukces tarnogórzanki na Łódź Design Festival. Zofia Hernas w finale!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon