Wystawa "Historia zapisana w psich oczach" już otwarta. Gdzie ją zobaczymy?

W Tworogu można już podziwiać prace autorstwa Anny Spaleniak. Znajdziemy wśród nich podobizny podopiecznych schroniska w Miedarach.

"Historia zapisana w psich oczach"

Miłośnicy czworonogów mogą już wybierać się na wystawę, której bohaterami zostały zwierzaki właśnie. Ekspozycję otwarto wczoraj, 13 marca. Mieści się na pierwszym piętrze Urzędu Gminy Tworóg (ul. Zamkowa 16). Autorką prezentowanych prac jest Anna Spaleniak.

- Wystawa opowiada historię dziesięciu różnych psów. Zwraca uwagę, jak różne mogą być psie losy. Chcesz poznać psich sportowców, championów, psich bohaterów? A może chciałbyś poznać historię psa, który zrobił pisarską karierę? Czy wiesz, że są psy, które szkolą inne psy i uczą je komunikacji? Będą też historie psiaków z pobliskiego schroniska Miedary. Bo życie psa bywa różne.... - opowiada artystka.

Wśród sportretowanych psiaków pojawiają się także podopieczni schroniska w Miedarach: Bułeczka, Bailey i Frutti.

- Jesteśmy bardzo wzruszeni i dumni z tego, że nasze kundelki będą prezentowane jak prawdziwe gwiazdy wśród innych psich bohaterów! Przypominamy, że dwójka z nich Bułka i Frutti nadal szuka swoich domków! - dodają opiekunowie psów.
Wernisaż kalendarza Stowarzyszenia lePsie Życie

Może Cię zainteresować:

LePsie Życie prezentuje nowy kalendarz. Sprawdź, gdzie można go dostać

Autor: Urszula Gołkowska

14/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon