XI Tarnogórski Bieg Przełajowy coraz bliżej. Można się jeszcze zapisać

Już za nieco ponad miesiąc odbędzie się tradycyjna impreza sportowa. Wezmą w niej udział zawodnicy z naszego województwa i nie tylko. Formularz rejestracji wciąż jest otwarty.

UM Tarnowskie Góry
Tarnogórski bieg przełajowy

Tarnogórski Bieg Przełajowy 2023

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, jedenasta edycja sportowego wyzwania w naszym mieście. 20 maja w Parku Miejskim ścigać się będą miłośnicy biegów - zarówno ci młodsi, jak i starsi. W ramach wydarzenia przygotowano kilka tras o różnym poziomie trudności:

  • Bieg Skrzacika - 0,40 km dla dzieci w wieku przedszkolnym
  • ½ Tarnogórskiej Mili - 0,80 km (1 pętla) dla klas 1-3 SP
  • Tarnogórska Mila - 1,60 km (2 pętle) dla klas 4-6 SP
  • Nordic Walking - 6,66 km (dwie pętle 3,33 km)
  • Bieg dla młodzieży - 3,33 km (1 pętla 3,33 km, start w biegu głównym) dla klas 7-8 SP
  • Bieg Główny - 10 km (3 pętle 3,33 km)

Wysokość opłaty startowej zależna jest od kategorii i terminu wpłaty. Uczestnicy Biegu Skrzacika oraz Mili Tarnogórskiej otrzymują: numer startowy, medal oraz butelkę wody mineralnej. Natomiast zawodnicy, którzy spróbują swoich sił w Biegu Głównym, Biegu dla młodzieży czy marszu Nordic Walking dostaną pakiet startowy, na który składają się: numer startowy, posiłek na mecie, butelka wody, punkt z wodą na każdym okrążeniu, pamiątkowy medal po ukończeniu biegu w określonym czasie, udział w losowaniu atrakcyjnych nagród (tylko dla tych, którzy przybiegną na metę w regulaminowym czasie).

Zapisy wciąż otwarte

Jeśli ktoś zastanawia się, czy podjąć wyzwanie i przebiec wybrany dystans, może jeszcze zarejestrować się na wydarzenie. Zapisy przyjmowane są przez stronę internetową do 10 maja lub stacjonarnie w dniu zawodów pod warunkiem, że zostaną wolne miejsca. Aktualnie na liście wpisanych jest łącznie prawie 200 osób. Do Tarnowskich Gór przyjadą biegacze z Katowic, Gliwic, Częstochowy, Wrocławia, Krakowa czy Warszawy.

Bieg po truskawkę księży las

Może Cię zainteresować:

I Bieg po Truskawkę w gminie Zbrosławice. Zapisy już otwarte

Autor: Urszula Gołkowska

24/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon