Z serii nietypowy pomysł na Walentynki. Umów się na randkę w ciemno... z książką!

Z okazji 14 lutego Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach przygotowała specjalną tematyczną akcję. Wejdź na chwilę do wypożyczalni i daj się zaskoczyć!

Randka z książką w TG

To nie pierwszy raz, kiedy biblioteka z naszego miasta zaprasza, by ten szczególny dzień spędzić także między regałami. Na miłośników dobrych tomów czeka wyjątkowa okazja. Mają szansę, by zapoznać się z wylosowaną książką. Cała zabawa polega na tym, że zupełnie nie wiemy, co właśnie zabraliśmy do domu. Tomy uczestniczące w akcji są zapakowane w brązowy papier. Dopiero po wypożyczeniu i otworzeniu opakowania dowiadujemy się, z jakim gatunkiem literackim mamy do czynienia. W ten sposób możemy spróbować czegoś zupełnie nowego!

- W Dziale dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalni dla Dorosłych oraz Wypożyczalni Językowej i Książki Mówionej już czekają tajemnicze paczki, gotowe, by je zabrać do domu i dać się zaskoczyć zawartością - zachęcają bibliotekarze.

Kto nie zdążył na randkę dziś, ma jeszcze szansę to nadrobić. Akcja potrwa do soboty 17 lutego. Przypomnijmy, że główną siedzibę można odwiedzić w godzinach:

  • poniedziałek: 8:00-18:00
  • wtorek: 8:00-18:00
  • środa: 8:00-18:00
  • czwartek: 9:00-15:00
  • piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00 (według harmonogramu)

Z okazji Walentynek cała biblioteka przyozdobiła się w okolicznościowe dekoracje. Oprócz serc, można także zobaczyć znane literackie pary. Wśród nich Scarlett O’Hara i Rhett Butler ("Przeminęło z wiatrem"), Elizabeth Bennet i Fitzwilliam Darcy ("Duma i uprzedzenie") czy Arwena i Aragorn ("Władca Pierścieni").

- W tym tygodniu miłosne klimaty opanowały Bibliotekę. Nawet na drzwiach można spotkać słynne pary literackie. Znacie je wszystkie? Jeśli nie, to wciąż można zagłębić się w ich historie ukazane na kartach powieści. Zapraszamy - dodają bibliotekarze.
Walentynki w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry przygotowują się na 14 lutego. Na rynku pojawiła się nowa niespodzianka

Autor: Urszula Gołkowska

13/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon