Z Ukrainy do domu przez Zbrosławice. Goście z Niemiec odwiedzili powiat tarnogórski

W ostatni weekend gmina Zbrosławice przywitała grupę pomocową wracającą z podróży na Ukrainę. Zagranicznych partnerów będzie można spotkać także podczas wrześniowych Dramataliów.

Partnerska wizyta w Zbrosławicach

Jednym ze współpracujących z tą gminą samorządów jest Brackenheim. Znajduje się on w regionie Badenia-Wirtembergia. Reprezentanci niemieckiego partnera odwiedzili niedawno Zbrosławice. Do gminy powiatu tarnogórskiego przyjechał były burmistrz Rolf Kieser wraz z członkami Lions Club. Wizyta nie była przypadkowa. Goście wracali do domu po długiej drodze na wschód.

- Członkowie klubu zorganizowali zbiórkę, w wyniku której zakupili wóz strażacki oraz busa oraz załadowali do nich żywność i medykamenty, które dostarczyli w sobotę do ukraińskiej wsi Kosoń. Docelowo wozy trafią do Charkowa, gdzie są najbardziej potrzebne - podają urzędnicy gminni.

Będąc już w Zbrosławicach goście spotkali się z wójtem Wiesławem Olszewskim. Zobaczyli także jedną z większych atrakcji - okolicę Bramy Gwarków. Kolejna okazja do spotkania nadarzy się w bardzo bliskiej przyszłości. Przedstawiciele wszystkich gmin partnerskich pojawią się na Dramataliach 2023.

W czerwcu tego roku Zbrosławice podejmowały u siebie delegację ukraińską. Podczas spotkania podpisano list intencyjny dotyczący zamiaru współpracy. Nowym partnerem polskiego samorządu może zostać gmina Hrebinky.

Goście z Ukrainy w gminie Zbrosławice

Może Cię zainteresować:

Zbrosławice podejmowały gości z Ukrainy. Chcą zacieśnić współpracę z gminą Hrebinky

Autor: Urszula Gołkowska

22/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon