Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga otwarte już w sobotę!

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, opiekujące się znanymi obiektami UNESCO w naszym mieście, poinformowało, że już 6 stycznia otworzą się one dla turystów.

Otwarcie kopalnia tg

Otwieramy!

2 lutego, ku powszechnej aprobacie mieszkańców, zwiedzających zaczęło przyjmować Muzeum w Tarnowskich Górach. Z pewnością wielu ucieszy fakt, że w najbliższą sobotę dołączą do niego także inne atrakcje.

- Kochani! Nareszcie możemy znów pracować dla naszej lokalnej społeczności i rozwijać ruch turystyczny. 6 lutego nasze podziemne perły: Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga mogą po kilkumiesięcznym okresie całkowitego zamknięcia wrócić na turystyczną mapę regionu - poinformowali członkowie SMZT.

Cennik i godziny otwarcia

Zabytkową Kopalnię Srebra zwiedzać można codziennie w godzinach: 9:00 – 15:00. Wejściówki nabyć można przez Internet lub w kasie obiektu. Ceny biletów wynoszą:

  • normalny - 47 zł
  • ulgowy - 37 zł
  • rodzinny - 121 zł (2+1)
  • grupowy normalny - 44 zł (minimum 20 osób)
  • grupowy ulgowy - 39 zł (minimum 20 osób)

- Na turystów czekają: ekspozycja multimedialną, centrum obsługi zwiedzających, sala kinowa, galeria pod kopułą i najważniejszy punkt – podziemna trasa turystyczna o długości blisko dwóch kilometrów, którą można częściowo pokonać łodziami. Do dyspozycji są sklepy z pamiątkami i minerałami, a także bezpłatny parking - zapraszają opiekunowie obiektu. - Skansen Maszyn Parowych oferuje w porze zimowej wirtualnie indywidualne zwiedzanie za pomocą smartfona - dodają.

Adres: ul. Szczęść Boże 81, Tarnowskie Góry

Drugą ważną dla rejonu atrakcja jest Sztolnia Czarnego Pstrąga. Jej zwiedzanie rozpoczyna się w soboty, niedziele i święta o godzinie 12:00 oraz 13:00. Wejściówki nabyć można przez Internet lub w kasie obiektu. Ceny biletów wynoszą:

  • normalny - 37 zł
  • ulgowy - 30 zł
  • rodzinny - 93 zł (2+1)
  • grupowy normalny - 34 zł (minimum 20 osób)
  • grupowy ulgowy - 30 zł (minimum 20 osób)

- Na turystów czeka podziemna trasa turystyczna o długości 600 metrów, którą pokonuje się łodziami. Na powierzchni dostępna będzie baza turystyczna i ekspozycja lamp górniczych - opowiadają opiekunowie zabytku.

Bardzo ważna jest informacja dotycząca adresu obiektu. Nie jest on taki sam, jak adres kopalni. Zejście do Sztolni Czarnego Pstrąga znajdziemy w Parku Repeckim - ul. Repecka, Tarnowskie Góry.

Warto wiedzieć także o istnieniu biletu łączonego, który umożliwia zwiedzanie kopalni oraz sztolni. Jego cena wynosi: 74 zł (normalny) lub 61 zł (ulgowy).

Kopalnia na Patronite

Ze względu na przedłużający się lockdown Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej postanowiło niedawno rozpocząć zbiórkę na rzecz utrzymania najbardziej popularnych atrakcji naszego miasta. Zrzutkę wsparli znani tarnogórzanie, aktorzy: Eryk Lubos oraz Piotr Trojan, a jak zapowiadają organizatorzy akcji - wkrótce dołączą do nich także inne znane osoby. Więcej informacji na temat akcji znaleźć można TUTAJ. Natomiast wszystkich zainteresowanych historią Srebrnego Miasta i związanej z nim kopalni zapraszamy do przeczytania wcześniejszego artykułu.

FILM

fot. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Glogowski nowicka tarnowskie gory

Posłowie w sprawie zabytków UNESCO. Wanda...

Ekobusik, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Busikiem po Śródmieściu. Nowy pomysł SMZT

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach

Tarnowskie gory kopalnia

Tarnowskie Góry: historia zaczęła się od kopalni

Kopalnia srebra

Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach na...

Park Miejski w Tarnowskich Górach

Zgubiliśmy się w tarnogórskim Parku Miejskim. Było warto!

Pochód Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

Orszak Trzech Króli w Miasteczku Śląskim