Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach w magazynie National Geographic Traveler

Jedna z topowych atrakcji naszego miasta znalazła się na liście 10 miejsc polecanych przez znane czasopismo. Ci, którzy tu mieszkają, wiedzą jednak, że to tylko część obiektów, jakie trzeba odwiedzić w Srebrnym Mieście.

Urszula Gołkowska
Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Zabytkowa Kopalnia Srebra wyróżniona

O tym, że nasze obiekty UNESCO to jeden z najciekawszych wabików na turystów w regionie, nie trzeba nikogo przekonywać. Tarnogórskie zabytki odwiedzają goście z całej Polski, Europy, a nawet innych kontynentów. Wpis na Listę Światowego Dziedzictwa potwierdza klasę kompleksu pogórniczego.

Jak się okazuje, sława naszej kopalni dotarła także do znanego magazynu National Geographic Traveler Poland. Pojawił się tam artykuł o dziesięciu miejscach, które warto odwiedzić zwłaszcza jesienią. Na liście znalazły się między innymi Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Rezerwat Przyrody Sine Wiry w Bieszczadach, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, a nawet Farma dyń w Powsinie. Wśród proponowanych destynacji znajdują się także Tarnowskie Góry z Zabytkową Kopalnią Srebra.

Oczywiście to tylko jedna z wielu naszych atrakcji. Sam kompleks UNESCO to kilkadziesiąt obiektów. Oprócz tego zabytkowe centrum miasta, Muzeum w Tarnowskich Górach, Park Wodny, Kościół Zbawiciela, zamek w Starych Tarnowicach, cmentarz żydowski... Można by jeszcze długo wymieniać. Nie wspominając o samym klimacie miasta z jego kawiarniami i wydarzeniami kulturalnymi. Kilka propozycji na ciekawą wycieczkę do Srebrnego Miasta znaleźć można poniżej.

Tarnowskie Góry w jeden dzień. Co warto zobaczyć w mieście gwarków?

Maciej goryl fotograf

Może Cię zainteresować:

National Geographic Traveler: zdjęcie tarnogórzanina fotografią miesiąca!

Autor: Urszula Gołkowska

04/01/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon