Zaduszki na Kole. Radzionkowscy miłośnicy rowerowych wypraw zapraszają na listopadowy przejazd

W czasie, kiedy wspominamy naszych bliskich zmarłych, grupa Cidry na Kole chce otoczyć pamięcią stare mogiły. W sobotę, 4 listopada, uda się do nich na rowerach.

Radzionkow zaduszki rowery

Zaduszki na Kole w Radzionkowie

Rowerowa grupa regularnie organizuje krótsze lub dłuższe wyjazdy. Tym razem połączą sportową aktywność z listopadowym odwiedzaniem grobów. Stowarzyszenie Cidry na Kole zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego przejazdu śladem polnych i leśnych mogił. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 listopada.

- Zapalamy znicze na grobach naszych bliskich na znak pamięci o nich. My postanowiliśmy przy tej okazji uczcić również pamięć tych, o których większość już zapomniała, pochowanych w leśnych i polnych mogiłach. Dlatego też w sobotę, 4 listopada, przejedziemy trasę około 36 km, składając po drodze znicze w tych właśnie miejscach - tłumaczą inicjatorzy wyprawy.

Do wyjazdu mogą dołączyć wszyscy zainteresowani, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Uczestnicy zbiorą się o godzinie 8:57 na placu przy radzionkowskim kościele św. Wojciecha. W przypadku złej pogody wydarzenie może zostać przeniesione.

Tarnowskie gory 11 listopada

Może Cię zainteresować:

11 listopada w Tarnowskich Górach. Pochód ze św. Marcinem, a może patriotyczny nordic walking?

Autor: Urszula Gołkowska

02/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon